Gå til hovedindhold

Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series

PhilipsPersonlig pleje27 PowerCut-kniveDaglig barbering for mændEAN: 8720689018937

Philips X3052 barbermaskine med 27 PowerCut-knive, 4D fleksible hoveder og 45 min batteritid. Våd/tør barbering med SkinProtect teknologi for skånsom pleje. Læs mere

Pris fra 349 krtil 729 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (52% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 346 kr 12. maj

Sammenlign priser på Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 349 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips Shaver X3052/00 Elektrisk barbermaskine til våd og tør brug
-18%349 kr
Før 427 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 3000X Series X3052 - Shaver - trådløs - skovmørkegrøn
351,03 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 3000X Series X3052 Barbermaskine Grøn
369 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series
424 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Barbermaskine X3052/00
427 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Barbermaskine Philips 3000X X3052/00 - roterende, våd/tør, sort/grøn
-4%459 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Barbermaskine Philips 3000X X3052/00 - roterende, våd/tør, sort/grøn
-4%479 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 3000X Series X3052 Barbermaskine Grøn
479 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips - Series 3000x Skægtrimmer - X3052/00
569,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Rakapparat X3052/00
-6%570 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Barbermaskine X3052/00
729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK349 kr349 krKøb
2CS MEGASTORE DK351,03 kr390,03 krKøb
3CompuMail DK369 kr369 krKøb
4Butik24 DK424 kr463 krKøb
5Proshop DK427 kr466 krKøb
6Boligcenter DK459 kr459 krKøb
7Vivas DK479 kr558 krKøb
8Ultrashop479 kr479 krKøb
9Gucca.dk569,95 kr569,95 krKøb
10Teknikproffset DK570 kr619 krKøb
11Estore DK729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips 3000X Series X3052 Elektrisk Barbermaskine

Philips

Philips X3052 barbermaskine med 27 PowerCut-knive, 4D fleksible hoveder og 45 min batteritid. Våd/tør barbering med SkinProtect teknologi for skånsom pleje.

• Daglig barbering for mænd
• 27 PowerCut-knive

Beskrivelse

Philips 3000X Series X3052 er en avanceret elektrisk barbermaskine designet til både våd og tør barbering. Med 27 selvslibende PowerCut-knive af kirurgisk stål sikrer den en tæt og komfortabel barbering hver gang. De 4D fleksible hoveder tilpasser sig perfekt til ansigtets konturer, mens SkinProtect-teknologien minimerer hudirritation. Batteritid på 45 minutter efter 1 times opladning, plus lynopladning på 5 minutter. IPX7 vandtæt design gør den nem at rengøre under rindende vand. Pop-up trimmer inkluderet til præcis trimning af overskæg og bakkenbarter. Perfekt til mænd der ønsker en pålidelig og skånsom barbering.

Specifikationer

Hoveder:4D fleksible hoveder
Trimmer:Pop-up trimmer inkluderet
Materiale:Kirurgisk hypoallergent stål
Batteritid:45 minutter trådløs drift
Antal knive:27 PowerCut-knive
Tilslutning:USB-A opladning
Vandtæthed:IPX7 certificeret
Batteri type:NiMH genopladelig
Lynopladning:5 minutter til 1 barbering
Opladningstid:1 time fuld opladning

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan barbermaskinen bruges både våd og tør?

Ja, X3052 er designet til både våd og tør barbering. Du kan bruge den med barberskum eller gel under bruseren, eller som traditionel tør barbering.

Hvor længe holder batteriet?

Batteriet giver op til 45 minutters trådløs barbering efter 1 times opladning. Der er også lynopladning på 5 minutter til én hurtig barbering.

Hvor ofte skal knivene udskiftes?

De selvslibende PowerCut-knive holder sig skarpe i op til 2 år uden behov for udskiftning. Knivene er kompatible med SH30 reservehoveder.

Kan den vaskes under rindende vand?

Ja, barbermaskinen er IPX7 certificeret vandtæt og kan sikkert skylles under rindende vand for nem rengøring og vedligeholdelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series

PriceData har fulgt prisen på Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series i 183 dage. Laveste pris i perioden er 309 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 363 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 354 kr.

Den nuværende pris på 349 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Philips X3052/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering - 3000X Series de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026349 kr3 kr (1%)
12. maj 2026346 kr2 kr (1%)
11. maj 2026348 kr4 kr (1%)
10. maj 2026352 kr4 kr (1%)
9. maj 2026348 kr3 kr (1%)
8. maj 2026351 kr3 kr (1%)
7. maj 2026348 kr4 kr (1%)
6. maj 2026352 kr3 kr (1%)
5. maj 2026349 kr3 kr (1%)
1. maj 2026352 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret