Gå til hovedindhold

Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100

PhilipsMundplejeDiamantformede børstehårTandpleje og tandhvidningEAN: 8710103850359

Philips W2 Optimal White tandbørstehoveder med avanceret sonisk teknologi. Diamantformede børstehår fjerner effektivt pletter og plak for hvidere tænder. Læs mere

Pris fra 211 krtil 329 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 118 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 190 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 211 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare W HX6064 Optimal White Ekstra tandbørstehoved 4 Hvid
211 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HX6064/10 Sonicare W2 Optimal White tandbørstehoveder 4-pak. - Hvid
214 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HX6064/10 Sonicare W2 Optimal White Standard soniske tannbørstehoder 4-pakning
-25%224 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tandbørstehoveder Philips Sonicare W Optimal White HX6064 - hvid (4-pak)
-16%229 kr
Før 274 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100
238 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tandbørstehoveder Philips Sonicare W Optimal White HX6064 - hvid (4-pak)
-15%249 kr
Før 294 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Den Glade Mund
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Sonicare børstehoveder W2
267 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare W HX6064 Optimal White Ekstra tandbørstehoved 4 Hvid
269 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips HX6064/10 Optimal White. 4x Ekstra tandbørstehoved. Hvid
298 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Børstehoved Sonicare W2 Optimal 4 stk Hvid HX6064/10
-13%329 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK211 kr211 krKøb
2Butik24 DK214 kr253 krKøb
3Teknikproffset DK224 kr273 krKøb
4Boligcenter DK229 kr229 krKøb
5CS MEGASTORE DK238 kr277 krKøb
6Vivas DK249 kr318 krKøb
7Den Glade Mund267 kr267 krKøb
8Ultrashop269 kr269 krKøb
9Superprice.dk298 kr298 krKøb
10Estore DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare W2 Optimal White Tandbørstehoveder 4 stk. HX6064/10

Philips

Philips W2 Optimal White tandbørstehoveder med avanceret sonisk teknologi. Diamantformede børstehår fjerner effektivt pletter og plak for hvidere tænder.

• tandbørstehoveder
• børstehoveder
• sonicare børstehoveder
• optimal white
• philips børstehoveder
• el-tandbørste hoveder
• tandbørste udskiftning
• Tandpleje og tandhvidning
• Diamantformede børstehår

Beskrivelse

Philips Sonicare W2 Optimal White tandbørstehoveder er ideelle til grundig rengøring og effektiv fjernelse af pletter. Med diamantformede, tæt pakkede børstehår fjerner de misfarvninger og giver op til 100% hvidere tænder på blot én uge. Den avancerede soniske teknologi leverer pulserende bevægelser som fjerner op til 7 gange mere plak end en manuel tandbørste. BrushSync-teknologi sikrer automatisk valg af optimal børsteindstilling. Inkluderer 4 tandbørstehoveder med blå indikatorbørstehår for nem udskiftning. Perfekt til vedligeholdelse af hvidhed mellem professionelle behandlinger og daglig optimal mundhygiejne.

Specifikationer

Montering:Click-on design
Teknologi:BrushSync-kompatibel sonisk
Børstehår:Diamantformede med blå indikator
Plakfjerning:Op til 7x mere end manuel tandbørste
Antal i pakke:4 stk. tandbørstehoveder
Kompatibilitet:Alle Philips Sonicare håndtag undtagen Essence og PowerUp Battery
Børstehårdhed:Medium
Hvidningseffekt:Op til 100% hvidere tænder på 1 uge

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg udskifte disse Philips W2 Optimal White børstehoveder?

Det anbefales at udskifte børstehovedet hver 3. måned for optimal rengøring. De blå indikatorbørstehår bliver gradvist hvide og minder dig om, hvornår det er tid til udskiftning. Med BrushSync-teknologi får du automatisk besked på kompatible håndtag.

Hvilke Philips Sonicare tandbørster er disse børstehoveder kompatible med?

W2 Optimal White børstehovederne passer til alle Philips Sonicare elektriske tandbørster undtagen Essence og PowerUp Battery modeller. De er kompatible med DiamondClean, ProtectiveClean, FlexCare, HealthyWhite og mange andre serier med click-on design.

Hvor effektive er disse børstehoveder til at fjerne pletter på tænderne?

De diamantformede børstehår er specielt designet til at fjerne pletter fra mad og drikkevarer. De giver op til 100% hvidere tænder på blot én uge og er ideelle til at vedligeholde tændernes hvidhed mellem professionelle blegebehandlinger.

Hvad betyder BrushSync-teknologien på disse børstehoveder?

BrushSync-teknologi sikrer automatisk valg af den optimale børsteindstilling og intensitet, når børstehovedet bruges med kompatible Philips Sonicare håndtag. Teknologien genkender børstehovedet og justerer tandbørstens ydeevne for bedst mulige resultater.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 186 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 226 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 201 kr.

Den nuværende pris på 211 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Philips Sonicare W HX6064 Optimal White - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) - for Sonicare 2 Series Sonicare DiamondClean Smart HX9902 Sonicare ProtectiveClean 4100 6100 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026211 kr4 kr (2%)
27. maj 2026207 kr3 kr (1%)
26. maj 2026210 kr3 kr (1%)
25. maj 2026213 kr6 kr (3%)
24. maj 2026219 kr3 kr (1%)
23. maj 2026222 kr19 kr (9%)
22. maj 2026203 kr6 kr (3%)
21. maj 2026209 kr6 kr (3%)
20. maj 2026203 kr3 kr (1%)
19. maj 2026206 kr6 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret