Gå til hovedindhold

Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator

PhilipsMundplejeQuadStream-teknologi fjerner 99,9% plakDaglig mundhygiejne og plakfjernelseEAN: 8720689011037

Avanceret trådløs mundskylning med QuadStream-teknologi som fjerner 99,9% af plak mellem tænderne for optimal mundhygiejne og sunde tandkød. Læs mere

Pris fra 545 krtil 969,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 424,95 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 516 kr 23. maj

Sammenlign priser på Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 545 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Mundskylning HX3826/31 Sonicare Power Flosser 3000 - White
545 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 - Mundskylning - trådløs - hvid
553 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 Mundskylning Hvid
587 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Sonicare Power Floss HX3826/31
671 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mundskyller Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 - trådløs, hvid
-4%709 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mundskyller Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 - trådløs, hvid
-4%729 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator
729 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 Mundskylning Hvid
749 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare - Mundskylder 3000 - Hx3826 - Hvid
969,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK545 kr584 krKøb
2CS MEGASTORE DK553 kr592 krKøb
3CompuMail DK587 kr587 krKøb
4Teknikproffset DK671 kr730 krKøb
5Boligcenter DK709 kr709 krKøb
6Vivas DK729 kr798 krKøb
7Butik24 DK729 kr729 krKøb
8Ultrashop749 kr749 krKøb
9Gucca.dk969,95 kr969,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare Power Flosser 3000 HX3826 - Hvid

Philips

Avanceret trådløs mundskylning med QuadStream-teknologi som fjerner 99,9% af plak mellem tænderne for optimal mundhygiejne og sunde tandkød.

• mundskylning
• tandtrådsmaskine
• oral irrigator
• vandtandtråd
• mundhygiejne
• plakfjerner
• tandkødspleje
• Daglig mundhygiejne og plakfjernelse
• QuadStream-teknologi fjerner 99,9% plak

Beskrivelse

Philips Sonicare Power Flosser 3000 er en avanceret trådløs mundskyllemaskine som revolutionerer din daglige mundhygiejne. Med den innovative QuadStream-teknologi deler den X-formede spids vandstrålen op i fire separate stråler, hvilket dækker et større område og fjerner op til 99,9% af plak i de behandlede områder. Pulse Wave-teknologien guider dig trin for trin mellem tænderne og sikrer optimal rengøringsteknik. Det ergonomiske håndtag ligger behageligt i hånden, mens det 360° roterende mundstykke når alle svært tilgængelige områder. Med to rengøringstilstande (Clean og Deep Clean) og tre intensitetsniveauer kan du tilpasse oplevelsen efter dine behov. Den aftagelige 250 ml vandbeholder er nem at fylde og rækker til 60 sekunders komplet mundrengøring.

Specifikationer

Opladning:USB-C med multi-volt
Teknologi:QuadStream og Pulse Wave
Tilbehør:Rejsetaske, USB-C kabel, oplader
Batteritid:Op til 14 dage
Mundstykke:360° roterbart med F1 og F3 dyser
Dimensioner:Kompakt ergonomisk design
Produkttype:Mundskylning - trådløs
Vandbeholder:250 ml aftagelig
Rengøringsmodi:Clean og Deep Clean
Intensitetsniveauer:3 justerbare niveauer

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor effektiv er Power Flosser 3000 til at fjerne plak?

QuadStream-teknologien fjerner op til 99,9% af plak i de behandlede områder mellem tænderne og fremmer sundere tandkød.

Hvor længe holder batteriet på en opladning?

Batteriet holder op til 14 dage ved normal brug og oplades via USB-C med multi-volt kompatibilitet for rejsebrug.

Kan jeg justere vandtrykket efter mine behov?

Ja, Power Flosser 3000 har to modi (Clean og Deep Clean) med tre intensitetsniveauer hver, så du kan tilpasse styrken.

Er den nem at bruge for begyndere?

Pulse Wave-teknologien guider dig trin for trin mellem tænderne, og det ergonomiske design gør den ideel for alle brugere.

Hvad er forskellen mellem de to inkluderede dyser?

F1 standarddysen giver målrettet rengøring, mens F3 QuadStream-dysen deler vandstrålen i fire for bredere dækning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator i 147 dage. Laveste pris i perioden er 516 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 673 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 599 kr.

Den nuværende pris på 545 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips Sonicare HX3826/31 Airfloss Cordless Power Flosser 3000 Oral Irrigator de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026545 kr8 kr (1%)
30. maj 2026553 kr11 kr (2%)
28. maj 2026542 kr3 kr (1%)
27. maj 2026545 kr3 kr (1%)
26. maj 2026548 kr6 kr (1%)
25. maj 2026542 kr5 kr (1%)
24. maj 2026547 kr31 kr (6%)
23. maj 2026516 kr41 kr (7%)
22. maj 2026557 kr4 kr (1%)
21. maj 2026561 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret