Gå til hovedindhold

Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation

PhilipsPersonlig plejeEAN: 8720689007894
Pris fra 1.124 krtil 2.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.075 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 895 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1124 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Golarka Philips Golarka męska Seria 7000 S7882/55
1.124 kr
Til butik
Golarka Philips Golarka męska Seria 7000 S7882/55 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Barbermaskiner
Farve: 4
Artikel nr.: S7882/55
EAN: 8720689007894
Varenr.: 10049713
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Barbermaskine Series 7000 S7882 - ice blue
1.192 kr
Til butik
Philips Barbermaskine Series 7000 S7882 - ice blue billede

Produktinformation

Shaver Series 7000 S7882 glider over huden med SkinIQ Motion Control-sensorer, SteelPrecision-blade og Power Adapt-registrering for tæt, beskyttende barbering. Series 7000 S7882 fungerer vådt eller tørt, kobles via Bluetooth til GroomTribe og rengøres hurtigt med Quick Clean Pod, mens den leverer 60 minutters ledningsfri drift, Philips Barbermaskine Series 7000 S7882. SteelPrecision-blade leverer 90,000 skærehandlinger per minut. SkinIQ med Motion Control og Power Adapt-sensorer guider sikre bevægelser. Våd & tør, fuldt vaskbar konstruktion med Quick Clean Pod-system. Inkluderer pop-up trimmer, rejseetui og LED-display, der viser batteri, rejselås og Motion Control. Hver barbering forbliver præcis og beskyttet takket være intelligent feedback og komplet plejetilbehør.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Barbermaskine
Artikel nr.: S7882/55
EAN: 8720689007894
Varenr.: 3242479
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips S7882/55 Elektrisk Wet & Dry-shaver series 7000
1.299 kr
Til butik
Philips S7882/55 Elektrisk Wet & Dry-shaver series 7000 billede

Produktinformation

Philips S7882/55 fra 7000-serien er designet til at levere en tæt og komfortabel barbering, selv på 3-dages skægstubbe. Den glider jævnt hen over huden og klipper hvert hår effektivt, mens avanceret hudbeskyttelse minimerer irritation. Shaveren kombinerer kraftfulde stålblade og funktionelle teknologier for optimal barberingskvalitet.Reducerer friktion på huden og mindsker risikoen for irritation med Nano SkinGlide-coating, der har op til 250.000 mikro-tech perler pr. cm².Kraftfuld ydeevne med automatisk tilpasning af barberingsstyrken 250 gange i sekundet via Power Adapt-sensoren, der reagerer på skæggets tæthed.Motion Control-sensoren registrerer og guider dine bevægelser for optimal teknik og færre strøg.Personlig feedback og hudplejetips via Philips GroomTribe-appen, der giver dig mulighed for at forbedre din barberingsoplevelse.Shaveren tilpasser sig automatisk dit skæg for ubesværet og effektiv barbering.Udstyret med 360° flex-hoveder, der følger ansigtets konturer for ensartet tæt kontakt og komfortabel barbering.Ergonomisk gummigreb for sikker kontrol ved både våd og tør barbering.100% vandtæt (IPX4-certificeret), velegnet til brug med skum, gel eller under bruseren.Med den medfølgende rengøringsstation får du hygiejnisk rengøring på blot ét minut.Batteri med op til 60 minutters ledningsfri brug efter en times USB-A opladning.Energieffektiv med automatisk spændingstilpasning (5V) og lavt standbyforbrug (0,04W).Indbygget rejselås for sikker transport uden utilsigtet aktivering.Den avancerede shaver har 45 selvslibende Precision-stålblade, fremstillet i Europa for lang holdbarhed og præcis, ensartet barbering. Kombinationen af holdbare blade og Nano SkinGlide-beskyttelse sikrer en effektiv, men skånsom behandling af huden.Opgrader din daglige grooming med Philips S7882/55 fra 7000-serien og oplev en perfekt balance mellem teknologi, komfort og præcision. Se hele udvalget af produkter hos Butik24.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Mænd
Artikel nr.: 8720689007894
EAN: 8720689007894
Varenr.: 8720689007894
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation
1.520 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Shaver Series 7000 Quick Clean Pod S7882
-13%2.199 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.124 kr1.124 krKøb
2Proshop DK1.192 kr1.192 krKøb
3Butik24 DK1.299 kr1.299 krKøb
4Teknikproffset DK1.520 kr1.579 krKøb
5Estore DK2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation

PriceData har fulgt prisen på Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation i 183 dage. Laveste pris i perioden er 895 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 1.192 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.022 kr.

Den nuværende pris på 1.124 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Philips Shaver Series 7000 S7882/55 rakapparat med rengöringsstation de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.124 kr68 kr (6%)
28. maj 20261.192 kr72 kr (6%)
27. maj 20261.120 kr161 kr (17%)
5. maj 2026959 kr233 kr (20%)
4. maj 20261.192 kr102 kr (9%)
30. apr. 20261.090 kr9 kr (1%)
25. apr. 20261.099 kr28 kr (3%)
21. apr. 20261.071 kr121 kr (10%)
20. apr. 20261.192 kr112 kr (10%)
19. apr. 20261.080 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret