Gå til hovedindhold

Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom

PhilipsKaffemaskinerLatteGo mælkesystemDaglig kaffenydelse hjemmeEAN: 8720389027604

Automatisk espressomaskine med LatteGo-mælkesystem, keramisk kværn og AquaClean-filter. Perfekt til espresso, cappuccino og kaffe. Læs mere

Pris fra 2.646 krtil 5.029 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.383 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.439 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2646 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom
2.646 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 2300 EP2336/40 - black/chrome
2.694 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Series 2300 EP2336 Automatisk kaffemaskine Sort/krom
2.869 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips - Series 2300 Automatisk Espressomaskine - Ep2336/40
3.009,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Series 2300 EP2336/40 kaffemaskin
3.299 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Fuldautomatisk espressomaskine Series 2300 - EP2336/40
3.849 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Automatisk espressomaskine med LatteGo mælkesystem
-13%5.029 kr
Før 5.789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.646 kr2.646 krKøb
2Proshop DK2.694 kr2.694 krKøb
3Ultrashop2.869 kr2.869 krKøb
4Gucca.dk3.009,95 kr3.009,95 krKøb
5Teknikproffset DK3.299 kr3.378 krKøb
6Butik24 DK3.849 kr3.849 krKøb
7Estore DK5.029 kr5.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Series 2300 EP2336/40 Automatisk Espressomaskine

Philips

Automatisk espressomaskine med LatteGo-mælkesystem, keramisk kværn og AquaClean-filter. Perfekt til espresso, cappuccino og kaffe.

• Daglig kaffenydelse hjemme
• LatteGo mælkesystem

Beskrivelse

Philips Series 2300 EP2336/40 er en fuldautomatisk espressomaskine designet til kaffeelskere. Med ét tryk får du fire populære kaffedrikke: espresso, lungo, cappuccino og varmt vand til te. Det innovative LatteGo-mælkesystem består kun af to dele uden slanger og kan rengøres på 10 sekunder. Den keramiske kværn med 12-trins justering sikrer frisk maling til op til 20.000 kopper. SilentBrew-teknologi reducerer støj med 40% og er Quiet Mark-certificeret. AquaClean-filteret giver op til 5.000 kopper uden afkalkning. Intuitivt farvet touchscreen gør betjening nem. Energieffektiv med standbyfunktion.

Specifikationer

Tryk:15 bar
Vægt:8 kg
Effekt:230W
Dimensioner:24,6 x 43,3 x 37,1 cm
Kaffestyrke:3 indstillinger
Bønnebeholder:275 g
Mælkebeholder:260 ml
Vandtank kapacitet:1,8 liter
Kværn indstillinger:12 trin
Temperatur indstillinger:3 niveauer

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor mange kopper kaffe kan jeg lave uden afkalkning?

Med AquaClean-filteret kan du lave op til 5.000 kopper kaffe uden at afkalke maskinen. Maskinen minder automatisk om filterudskiftning.

Hvor nemt er det at rengøre LatteGo-mælkesystemet?

LatteGo består kun af to dele uden slanger og kan rengøres på 10 sekunder under vandhanen eller i opvaskemaskinen.

Hvor længe holder den keramiske kværn?

Den keramiske kværn er konstrueret til at male op til 20.000 kopper kaffe og bevarer friskhed og aroma gennem hele levetiden.

Er maskinen støjende under brug?

Nej, SilentBrew-teknologien gør maskinen 40% mere lydsvag end tidligere modeller og er Quiet Mark-certificeret for lavt støjniveau.

Kan jeg lave mælkeskum med plantemælk?

Ja, det cykloniske LatteGo-system fungerer med både komælk og plantemælk til perfekt mælkeskum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom

PriceData har fulgt prisen på Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.439 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 2.936 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.778 kr.

Den nuværende pris på 2.646 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Philips Series 2300 EP2336 - Automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - sort/krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.646 kr207 kr (8%)
29. apr. 20262.439 kr245 kr (9%)
28. apr. 20262.684 kr45 kr (2%)
27. apr. 20262.729 kr44 kr (2%)
24. apr. 20262.685 kr33 kr (1%)
22. apr. 20262.718 kr11 kr (0%)
21. apr. 20262.729 kr44 kr (2%)
17. apr. 20262.685 kr33 kr (1%)
16. apr. 20262.718 kr60 kr (2%)
8. mar. 20262.778 kr33 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret