Gå til hovedindhold

Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat

PhilipsKaffemaskinerEAN: 8720389000607
Pris fra 465 krtil 738 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 273 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 454 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 465 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat
465 kr
Til butik
Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat billede

Produktinformation

Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition - Kaffemaskine - 15 kopper - silkehvid mat

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: HD5120/00
EAN: 8720389000607
Varenr.: 999511131
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition
468 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD5120/00 Eco Conscious Edition Filterkaffemaskine, 1,2
502 kr
Til butik
Philips HD5120/00 Eco Conscious Edition Filterkaffemaskine, 1,2 billede

Produktinformation

Nyd hver morgen med den elegante Philips Eco Conscious filterkaffemaskine, der forener miljøvenlige materialer med moderne funktioner. Filterkaffemaskinen er en del af Philips Eco Conscious Collection og har vundet både IF Design- og Red Dot-priser i 2022 for sit naturinspirerede og bæredygtige design med silkeblød hvid, mat finish.Kaffemaskinens ydre er fremstillet af 100 % biobaseret plast fra fornybare råvarer såsom genanvendt solsikkeolie og plantematerialer, hvilket reducerer CO₂-aftrykket med 24 % sammenlignet med traditionelle plasttyper. Emballagen består af over 90 % genbrugsmateriale, og manualen er trykt på 100 % genbrugspapir.Philips Eco Conscious kaffemaskine har automatisk slukning efter 30 minutter, hvilket både sparer energi og øger sikkerheden i dit køkken. Med en bryggetid på kun 10 minutter får du hurtigt en frisk kande kaffe, samtidig med at energiforbruget holdes nede.Kaffemaskinen brygger op til 1,2 liter kaffe – svarende til 10 store eller 15 små kopper – uden at optage meget plads på køkkenbordet. Den unikke smart dyse (Aroma Twister) sikrer en ensartet kaffefordeling i glaskanden, så du får optimal aroma og fyldig smag i hver kop. Drypstop-funktionen gør det muligt at skænke en kop midt under brygningen uden at spilde, og vandniveauindikatoren hjælper dig med præcis opmåling.Glaskanden og det aftagelige låg er designet for ekstra holdbarhed og nem rengøring, så daglig brug altid er bekvem og hygiejnisk.Vælg Philips Eco Conscious kaffemaskine, og tag et grønnere valg uden at gå på kompromis med smag og funktionalitet. Se også vores og find den model, der passer bedst til dig.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Kaffemaskiner
Artikel nr.: 8720389000607
EAN: 8720389000607
Varenr.: 8720389000607
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Eco Conscious Edition HD5120/00 drypkaffemaskine - 1,2 l
-15%549 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Eco Conscious Edition HD5120/00 drypkaffemaskine - 1,2 l
-15%569 kr
Før 669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat
619 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips HD5120/00 Eco Conscious Edition - kaffebryggare
738 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK465 kr465 krKøb
2Proshop DK468 kr507 krKøb
3Butik24 DK502 kr502 krKøb
4Boligcenter DK549 kr549 krKøb
5Vivas DK569 kr648 krKøb
6Ultrashop619 kr619 krKøb
7Teknikproffset DK738 kr797 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat

PriceData har fulgt prisen på Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat i 184 dage. Laveste pris i perioden er 442 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 485 kr.

Den nuværende pris på 465 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Philips Series 5000 HD5120 Eco Conscious Edition Kaffemaskine 1.2liter Silkehvid mat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026465 kr1 kr (0%)
29. maj 2026464 kr4 kr (1%)
27. maj 2026468 kr3 kr (1%)
24. maj 2026465 kr1 kr (0%)
21. maj 2026466 kr1 kr (0%)
20. maj 2026467 kr3 kr (1%)
17. maj 2026464 kr2 kr (0%)
16. maj 2026466 kr7 kr (2%)
25. apr. 2026459 kr5 kr (1%)
22. apr. 2026454 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret