Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser

PhilipsCentral styring af hjemmetSmart 16 millioner farverUdendørs stemningsbelysningEAN: 8718696174333

Philips Hue Impress udendørs væglampe med 16W LED og 1200 lumen. Smart belysning til terrasse og have med app-styring, IP65 og 24V lavspænding. Læs mere

Pris fra 909 krtil 1.815 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 906 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 909 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress udendørs væglampe, lille
909 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Outdoor Impress Væglampe - Low Volt Extension
956 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress udendørs væglampe, lille
999 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress White and Color Ambiance udendørs væglampe m/ledning extension, sort
-12%1.050 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K 16 millioner farver
1.364 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress udendørs væglampe, lille
1.739 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress udendørs væglampe, lille
1.775 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress udendørs væglampe, lille
1.815 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl909 kr909 krKøb
2Proshop DK956 kr995 krKøb
3Greenline999 kr999 krKøb
4Lamper.dk1.050 kr1.050 krKøb
5CompuMail DK1.364 kr1.364 krKøb
6LampeGuru.dk1.739 kr1.739 krKøb
7BilligVVS DK1.775 kr1.775 krKøb
8LavprisVVS1.815 kr1.815 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Impress White and Color Ambiance udendørs væglampe

Philips

Philips Hue Impress udendørs væglampe med 16W LED og 1200 lumen. Smart belysning til terrasse og have med app-styring, IP65 og 24V lavspænding.

• hue lampe
• udendørs væglampe
• smart belysning
• philips hue impress
• lavvolt lampe
• app styret lampe
• Udendørs stemningsbelysning
• Smart 16 millioner farver

Beskrivelse

Philips Hue Impress er en moderne udendørs væglampe med smart belysning. Med 16W LED og 1200 lumen lysstyrke giver den kraftfuld belysning til terrasse, have og indkørsel. Lampen har White and Color Ambiance teknologi med 16 millioner farver og justerbar farvetemperatur fra 2000-6500K. Det smarte lavspændingssystem på 24V gør installation sikker og lovlig uden elektriker - du skal bare have en udendørs stikkontakt. Med IP65 beskyttelse klarer den dansk vejr året rundt. Styres via Hue-appen med timere, scener og fjernbetjening fra overalt i verden. Kompatibel med Amazon Alexa, Google Assistant og Apple HomeKit. Kræver Hue Bridge for fuld funktionalitet. Perfekt til at skabe stemning og sikkerhed omkring hjemmet.

Specifikationer

vægt:1,99 kg
effekt:16W LED
garanti:2 år
levetid:25.000 timer
lysstyrke:1200 lumen
materiale:Sort aluminium med hærdet glas
spænding:24V lavspænding
størrelse:120 x 240 x 141 mm
forbindelse:Zigbee
installation:DIY-venlig lavspænding
kompatibilitet:Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit
farvegengivelse:Ra 80
farvemuligheder:16 millioner farver
farvetemperatur:2000-6500K
ip_klassificering:IP65

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan jeg installere denne lampe selv?

Ja, det er en 24V lavspændingslampe, så du må lovligt installere den selv. Du skal blot have en udendørs stikkontakt og tilkøbe en Hue strømforsyning.

Hvor lysstærk er lampen?

Med 1200 lumen svarer den til en traditionel 49W pære, så du får masser af lys til udendørs brug.

Kan den tåle dansk vejr?

Ja, med IP65 beskyttelse er den fuldt vejrbestandig og kan klare regn, sne og frost året rundt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser i 115 dage. Laveste pris i perioden er 908 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 956 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 921 kr.

Den nuværende pris på 909 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Impress Væglampe 8W 2000-6500K Tone hvid og farveomgivelser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026909 kr47 kr (5%)
30. maj 2026956 kr47 kr (5%)
9. apr. 2026909 kr1 kr (0%)
28. feb. 2026908 kr16 kr (2%)
10. feb. 2026924 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret