Gå til hovedindhold

Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm

Philips HueCentral styring af hjemmet16 millioner farverSmart belysning til mindre lamperEAN: 8719514491229

Philips Hue E14 kronepære med White Color Ambiance teknologi. Vælg mellem 16 millioner farver og alle hvide nuancer fra 2000-6500K for perfekt stemning. Læs mere

Pris fra 371 krtil 769 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 398 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 367 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 371 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære, 2000K-6500K, 5,1W
371 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
PHILIPS HUE White and Color ambiance E14 Luster
387 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue WCA 4.3W Luster E14 1 Pack
387 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære, 2000K-6500K, 5,1W
389 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære, 2000K-6500K, 5,1W
409 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm
419 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White and Color Ambiance Krone - E14 pære
426,61 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue White Color Ambiance E14 Globe 1-pak
-13%609 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Hue White And Color Ambiance Krone - E14 Pære - 1-pak
-0%681 kr
Før 681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære, 2000K-6500K, 5,1W
689 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære, 2000K-6500K, 5,1W
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl371 kr371 krKøb
2Butik24 DK387 kr426 krKøb
3Proshop DK387 kr426 krKøb
4LampeGuru.dk389 kr389 krKøb
5Greenline409 kr409 krKøb
6Av-Cables DK419 kr419 krKøb
7CS MEGASTORE DK426,61 kr465,61 krKøb
8Estore DK609 kr609 krKøb
9Dustin DK681 kr767,25 krKøb
10BilligVVS DK689 kr689 krKøb
11LavprisVVS769 kr769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære

Philips Hue

Philips Hue E14 kronepære med White Color Ambiance teknologi. Vælg mellem 16 millioner farver og alle hvide nuancer fra 2000-6500K for perfekt stemning.

• hue krone
• smart kronepære
• farvet kronepære
• e14 smart pære
• philips smart belysning
• Smart belysning til mindre lamper
• 16 millioner farver

Beskrivelse

Philips Hue White Color Ambiance E14 kronepære bringer intelligent belysning til dine mindre lamper og lysekroner. Med kompakt kronepæredesign på størrelse med en golfbold passer den perfekt til E14-fatninger, hvor almindelige pærer er for store. Pæren tilbyder både 16 millioner RGB-farver og justerbare hvide nuancer fra varm 2000K til kølig 6500K, så du kan skabe den perfekte stemning til enhver anledning. Styring sker nemt via Bluetooth og Philips Hue-appen på smartphone eller tablet. For fuld smart home-funktionalitet anbefales Philips Hue Bridge, som giver fjernbetjening via internettet, integration med Apple HomeKit og stemmestyring via Google Assistant eller Amazon Alexa. LED-teknologien sikrer energieffektiv drift med op til 25.000 timers levetid og 50.000 tænd/sluk-cyklusser.

Specifikationer

watt:5,1W
farver:16 millioner
zigbee:Ja
fatning:E14
garanti:2 år
levetid:25.000 timer
længde:77 mm
diameter:45 mm
dæmpbar:Ja
bluetooth:Ja
lysstyrke:470 lumen
spænding:220-240V
energiklasse:F
farvetemperatur:2000-6500K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan pæren bruges uden Hue Bridge?

Ja, du kan styre pæren via Bluetooth med din smartphone, men for fuld smart home-funktionalitet anbefales Hue Bridge.

Hvor mange pærer kan jeg styre på én gang?

Med Hue Bridge kan du styre op til 50 pærer og 12 stykker tilbehør i samme system.

Er pæren kompatibel med stemmestyring?

Ja, med Hue Bridge kan du styre pæren via Google Assistant, Amazon Alexa og Apple HomeKit.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm i 177 dage. Laveste pris i perioden er 367 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 407 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 380 kr.

Den nuværende pris på 371 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Philips Hue Luster Kuglelampe White and Color Ambiance E14 470 lm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026371 kr16 kr (4%)
30. maj 2026387 kr16 kr (4%)
12. maj 2026371 kr16 kr (4%)
11. maj 2026387 kr16 kr (4%)
24. apr. 2026371 kr16 kr (4%)
23. apr. 2026387 kr16 kr (4%)
29. mar. 2026371 kr4 kr (1%)
7. mar. 2026367 kr4 kr (1%)
6. mar. 2026371 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026370 kr29 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret