Gå til hovedindhold

IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde

Philips HueCentral styring af hjemmet16 millioner farverHave og udendørsområderEAN: 8718696170519

Philips Hue Impress standerlampe med 360° belysning og 16 millioner farver. Smart udendørslampe til have og terrasse med app-styring og IP44. Læs mere

Pris fra 1.257 krtil 2.565 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 1.308 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.213 kr 29. mar.

Sammenlign priser på IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1257 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress havelampe, 77 cm
1.257 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress White and Color Ambiance udendørs post / søjle, sort
-19%1.265 kr
Før 1.569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HUE Impress udendørs søjlelampe
1.265 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Outdoor Impress Høj Bedlampe 230V
1.295 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue Impress Pedestallys 8W 16 millioner farver
1.320 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress - Pedestallys - LED-lyspære - 8 W - klasse A - sort
1.365 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress havelampe, 77 cm
1.399 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Outdoor Impress Høj Bedlampe 230V
1.450 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde
1.575 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress havelampe, 77 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress havelampe, 77 cm
2.515 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Impress havelampe, 77 cm
2.565 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.257 kr1.257 krKøb
2Lamper.dk1.265 kr1.265 krKøb
3Butik24 DK1.265 kr1.265 krKøb
4Proshop DK1.295 kr1.295 krKøb
5CompuMail DK1.320 kr1.320 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.365 kr1.365 krKøb
7Greenline1.399 kr1.399 krKøb
8Homeshop DK1.450 kr1.450 krKøb
9Lampemesteren DK1.575 kr1.575 krKøb
10LampeGuru.dk1.699 kr1.699 krKøb
11BilligVVS DK2.515 kr2.515 krKøb
12LavprisVVS2.565 kr2.565 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Impress White and Color Ambiance havelampe 77 cm

Philips Hue

Philips Hue Impress standerlampe med 360° belysning og 16 millioner farver. Smart udendørslampe til have og terrasse med app-styring og IP44.

• havelampe
• udendørslampe
• smart lampe
• philips hue
• standerlampe
• post lampe
• søjlelampe
• led havebelysning
• trådløs lampe
• app-styret belysning
• Have og udendørsområder
• 16 millioner farver

Beskrivelse

Philips Hue Impress er en elegant udendørs standerlampe, der kombinerer moderne design med intelligent belysningsteknologi. Med sine 77 cm høje profil og 360 graders belysning skaber den det perfekte lys til haver, terrasser og indkørsler. Lampen tilbyder 16 millioner farver plus alle nuancer af hvidt lys (2000-6500K), som kan styres via Hue-appen fra hvor som helst i verden. Den kraftfulde 8W LED lyser som en traditionel 80W pære med 1200 lumen og holder i op til 25.000 timer. IP44-certificering sikrer vejrbestandighed, mens det robuste aluminium og hærdede glas garanterer lang levetid. Kræver Hue Bridge for fuld funktionalitet og virker med Alexa, HomeKit og Google Assistant.

Specifikationer

dybde:10 cm
vægt:1,935 kg
bredde:10 cm
effekt:8W
farver:16 millioner
højde:77 cm
signal:Zigbee
garanti:2 år
levetid:25.000 timer
dæmpbar:Ja
ip_klasse:IP44
lysstyrke:1200 lumen
materiale:Aluminium og hærdet glas
spænding:220-240V
svarer_til:80W
farvetemperatur:2000-6500K
tænd_sluk_cykler:15.000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kræver Philips Hue Impress en Hue Bridge?

Ja, for at få adgang til alle smarte funktioner som farveskift og app-styring kræves en Hue Bridge. Uden bridge fungerer den som en almindelig lampe.

Er lampen vejrbestandig?

Ja, med IP44-certificering er den beskyttet mod sprøjtevand og kan bruges udendørs året rundt. Materialet er aluminium og hærdet glas.

Hvordan monteres lampen?

Lampen skrues fast til underlaget eller kan monteres med et nedstøbningsstativ. Den kræver 220-240V tilslutning og fast installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 160 dage. Laveste pris i perioden er 1.108 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 1.275 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.237 kr.

Den nuværende pris på 1.257 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for IMPRESS LED-vejlampe, RGBW, smart Philips Hue - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.257 kr18 kr (1%)
25. maj 20261.239 kr26 kr (2%)
24. maj 20261.265 kr23 kr (2%)
15. maj 20261.242 kr14 kr (1%)
12. maj 20261.256 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.257 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.256 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.265 kr15 kr (1%)
3. maj 20261.250 kr25 kr (2%)
27. apr. 20261.275 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret