Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid

Philips HueCentral styring af hjemmetOp/ned lys og 16 mio. farverSmart belysning og stemningsfuld belysningEAN: 8719514343467

Philips Hue Ensis langbordspendel med 2x39W LED, op- og nedadvendt lys, 16 millioner farver og White Color Ambiance. Perfekt til køkkenø og spisebord. Læs mere

Pris fra 2.680 krtil 3.599 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 919 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.484 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2680 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid
2.680 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, hvid
2.739 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis pendel (hvid) White and color ambiance
2.835 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HUE Ensis pendel - Hvid
2.844 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, hvid
2.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, hvid
2.899 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis Hue Pendel Hvid 2x39W 24V - 929003053301
2.999 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, hvid
2.999 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 79W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys
3.018 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 79W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys
3.559 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ensis Hue Pendel Hvid Bluetooth Philips Hue - Spisestue - Metal
3.589 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, hvid
3.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.680 kr2.680 krKøb
2LavprisEl2.739 kr2.739 krKøb
3Proshop DK2.835 kr2.835 krKøb
4Butik24 DK2.844 kr2.844 krKøb
5LampeGuru.dk2.899 kr2.899 krKøb
6LavprisVVS2.899 kr2.899 krKøb
7Homeshop DK2.999 kr2.999 krKøb
8Greenline2.999 kr2.999 krKøb
9CompuMail DK3.018 kr3.018 krKøb
10Ultrashop3.559 kr3.559 krKøb
11Lampemesteren DK3.589 kr3.589 krKøb
12BilligVVS DK3.599 kr3.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Ensis langbordspendel

Philips Hue

Philips Hue Ensis langbordspendel med 2x39W LED, op- og nedadvendt lys, 16 millioner farver og White Color Ambiance. Perfekt til køkkenø og spisebord.

• hue ensis
• langbordspendel
• smart pendel
• philips lampe
• led pendel
• køkkenlampe
• smart belysning
• pendel lampe
• Smart belysning og stemningsfuld belysning
• Op/ned lys og 16 mio. farver

Beskrivelse

Philips Hue Ensis er en elegant langbordspendel, der kombinerer funktionel belysning med stemningsfuld smart belysning. Denne smarte LED-pendel har to lyskilder - en i toppen og en i bunden - som giver både opad- og nedadvendt lys til optimal belysning af køkkenø, spisebord eller arbejdsområde. Med 16 millioner farver og White Color Ambiance teknologi kan du skabe den perfekte stemning til enhver lejlighed. Pendlen styres nemt via Philips Hue app eller stemmekommandoer gennem Alexa, Google Assistant eller Siri. Det integrerede LED-modul leverer kraftfuld belysning på 2x39W med en forventet levetid på op til 25.000 timer. Lampens moderne design i hvid passer perfekt ind i enhver boligindretning.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:3.56 kg
effekt:2x39W (79W total)
farver:16 millioner + hvidt lys 2000-6500K
levetid:25.000 timer
styring:Hue app, stemmestyring
lyskilder:2 stk. integrerede LED
lysstyrke:5500 lumen ved 4000K
materiale:Metal
lysretning:Op- og nedadvendt
dimensioner:129.8cm L x 7.0cm B x 16.4-166.4cm H
forbindelse:Hue Bridge, Bluetooth, Zigbee
energiklasse:G
certificering:IP20 (indendørs)
monteringstype:Loftmonteret pendel

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lampen styres uden Hue Bridge?

Ja, du kan styre op til 10 Hue-lamper direkte via Bluetooth med Hue app. For flere funktioner som automatisering og fjernbetjening kræves Hue Bridge.

Hvor kraftig er belysningen?

Ensis leverer op til 5500 lumen ved 4000K, hvilket svarer til ca. 175W traditionel pærebelysning og er perfekt til arbejdsområder.

Er pendlen højdejusterbar?

Ja, ophænget kan justeres fra 16.4cm til 166.4cm højde, så du kan tilpasse lyset til forskellige rumhøjder og anvendelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.484 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 2.834 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.716 kr.

Den nuværende pris på 2.680 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis - Vedhængslampe - LED x 2 - 79 W (tilsvarende 175 W) - klasse G - 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys - 2000-6500 K - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.680 kr52 kr (2%)
29. maj 20262.628 kr35 kr (1%)
27. maj 20262.663 kr76 kr (3%)
26. maj 20262.739 kr76 kr (3%)
23. maj 20262.663 kr76 kr (3%)
22. maj 20262.739 kr40 kr (1%)
21. maj 20262.699 kr16 kr (1%)
13. maj 20262.683 kr11 kr (0%)
3. maj 20262.672 kr27 kr (1%)
1. maj 20262.699 kr27 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret