Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver

PhilipsCentral styring af hjemmet16 millioner farverStemningsbelysningEAN: 8718699771126

Philips Hue Bloom Gen.4 smart bordlampe med millioner af farver, Bluetooth-styring og elegant design. Perfekt til stemningsbelysning i hjemmet. Læs mere

Pris fra 503 krtil 859 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 356 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 503 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver
503 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom Transportabel Bordlampe - BT - Sort
506 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom bordlampe, sort
513 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom bordlampe, sort
519 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom bordlampe, sort
519 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue Bloom Color Bordslampa Sva
-8%671 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart bordlampe Philips Hue Bloom - White and color ambience, sort
-3%699 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart bordlampe Philips Hue Bloom - White and color ambience, sort
-3%719 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom bordlampe, sort
809 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue Bloom Color Bordlampe Sort
-13%849 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Bloom bordlampe, sort
859 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK503 kr503 krKøb
2Proshop DK506 kr545 krKøb
3LavprisEl513 kr513 krKøb
4Greenline519 kr519 krKøb
5LampeGuru.dk519 kr519 krKøb
6Teknikproffset DK671 kr720 krKøb
7Boligcenter DK699 kr699 krKøb
8Vivas DK719 kr798 krKøb
9LavprisVVS809 kr809 krKøb
10Estore DK849 kr849 krKøb
11BilligVVS DK859 kr859 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Bloom Gen.4

Philips

Philips Hue Bloom Gen.4 smart bordlampe med millioner af farver, Bluetooth-styring og elegant design. Perfekt til stemningsbelysning i hjemmet.

• smart lampe
• hue bloom
• bordlampe bluetooth
• stemningslampe
• philips smart lys
• farveskiftende lampe
• Stemningsbelysning
• 16 millioner farver

Beskrivelse

Philips Hue Bloom Gen.4 er en kompakt og elegant smart bordlampe, der kan skifte mellem 16 millioner forskellige farver og nuancer af hvidt lys. Med indbygget Bluetooth kan du nemt styre lampen direkte fra din smartphone via Hue appen, eller tilføje en Hue Bridge for udvidede funktioner og automatisering. Den diskrete lampe er perfekt til at skabe stemningsbelysning i stuen, soveværelset eller kontoret, og kan placeres overalt takket være det fleksible plug-and-play design med 2 meters kabel. Bloom Gen.4 leverer op til 500 lumen og har en lang levetid på 25.000 timer med energieffektiv LED-teknologi. Lampen er kompatibel med Alexa, Google Assistant og Apple HomeKit for nem stemmestyring.

Specifikationer

vægt:225 g
garanti:2 år
levetid:25.000 timer
ip_klasse:IP20
lysstyrke:500 lumen
materiale:Metal/Plast
spænding:220-240 V
dimensioner:10.5 x 12.6 x 12.9 cm
antal_farver:16 millioner
kabellængde:2 meter
konnektivitet:Bluetooth, Zigbee
strømforbrug:7 W
kompatibilitet:Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit
farvetemperatur:2000-6500 K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lampen styres uden Hue Bridge?

Ja, Bloom Gen.4 har indbygget Bluetooth og kan styres direkte fra Hue appen på din smartphone uden behov for en Bridge.

Hvor mange farver kan lampen vise?

Lampen kan vise over 16 millioner forskellige farver samt alle nuancer af hvidt lys fra 2000K til 6500K.

Hvor lang er levetiden på LED'en?

Den indbyggede LED har en forventet levetid på op til 25.000 timer ved normal brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver i 114 dage. Laveste pris i perioden er 503 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 517 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 508 kr.

Den nuværende pris på 503 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Bloom Dekorationslampe 7.1W 2000-6500K 16 millioner farver de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026503 kr3 kr (1%)
20. maj 2026506 kr3 kr (1%)
15. maj 2026503 kr3 kr (1%)
14. maj 2026506 kr3 kr (1%)
3. maj 2026503 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026504 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026503 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026504 kr3 kr (1%)
13. mar. 2026507 kr3 kr (1%)
1. mar. 2026510 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret