Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys

PhilipsCentral styring af hjemmetSmart belysningSpisestue og køkkenEAN: 8719514343368

Philips Hue Ensis langbordspendel kombinerer funktionelt lys med stemningsbelysning. Smart LED-lampe med 16 millioner farver og op/ned-lys i elegant sort design. Læs mere

Pris fra 2.809 krtil 6.495 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 3.686 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.249 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2809 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, sort
2.809 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis pendel (sort) White and color ambiance
2.835 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HUE Ensis pendel - Sort
2.842 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, sort
2.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, sort
2.899 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis Hue Pendel Sort 2x39W 24V - 929003052501
2.999 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, sort
3.099 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver
3.129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis langbordspendel, sort
3.299 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue Ensis Pendellampa White/Co
3.561 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart pære Philips Hue Ensis pendel 39,5 W - White and Color Ambiance, 2.000-6.500 K, 16 mio. farver, sort
-18%3.599 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart pære Philips Hue Ensis pendel 39,5 W - White and Color Ambiance, 2.000-6.500 K, 16 mio. farver, sort
-18%3.619 kr
Før 4.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver
3.689 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Philips Hue Ensis pendel, Color & White ambiance, 5500lm, Zigbee + Bluetooth, sort - 2 pak
6.495 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl2.809 kr2.809 krKøb
2Proshop DK2.835 kr2.835 krKøb
3Butik24 DK2.842 kr2.842 krKøb
4LampeGuru.dk2.899 kr2.899 krKøb
5LavprisVVS2.899 kr2.899 krKøb
6Homeshop DK2.999 kr2.999 krKøb
7Greenline3.099 kr3.099 krKøb
8CompuMail DK3.129 kr3.129 krKøb
9BilligVVS DK3.299 kr3.299 krKøb
10Teknikproffset DK3.561 kr3.630 krKøb
11Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
12Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb
13Ultrashop3.689 kr3.689 krKøb
14WATTOO.DK6.495 kr6.495 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Ensis langbordspendel, sort

Philips

Philips Hue Ensis langbordspendel kombinerer funktionelt lys med stemningsbelysning. Smart LED-lampe med 16 millioner farver og op/ned-lys i elegant sort design.

• smart lampe
• hue pendel
• spisebordspendel
• philips smart
• led pendel
• langbordspendel
• Spisestue og køkken
• Smart belysning

Beskrivelse

Philips Hue Ensis langbordspendel er en stilfuld smart LED-lampe, der kombinerer funktionel belysning med stemningsskabende lys. Med sine to lyskilder - en i toppen og en i bunden - skaber lampen både opadgående og nedadgående lys, perfekt som belysning over spisebordet eller køkkenøen. Lampen kan styres via Philips Hue-appen og tilbyder adgang til 16 millioner farver samt justerbar hvidtemperatur fra varmt til køligt lys (2000-6500K). Det elegante sorte design på 130 cm længde passer perfekt i moderne danske hjem. Med Bluetooth-forbindelse kan du styre op til 10 lamper, eller tilslut en Hue Bridge for fuld smart home-integration med op til 50 enheder.

Specifikationer

farve:Sort
vægt:3,562 kg
bredde:7,0 cm
effekt:79W (2x39,5W)
farver:16 millioner
levetid:25.000 timer
længde:129,8 cm
lysstyrke:5500 lumen ved 4000K
materiale:Metal
højde_max:166,4 cm
højde_min:16,4 cm
modelnummer:929003052501
tilslutning:Bluetooth, Hue Bridge
energiklasse:G
kompatibilitet:Alexa, Google Assistant, Siri
farvetemperatur:2000-6500K
ip_klassificering:IP20

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lampen styres uden Hue Bridge?

Ja, Ensis kan styres via Bluetooth og Hue-appen for op til 10 lamper. Hue Bridge giver dog udvidet funktionalitet og kan styre op til 50 enheder.

Hvor lang er pendlen?

Philips Hue Ensis er 129,8 cm lang og perfekt som belysning over langborde eller køkkenøer.

Hvad er forskellen på op- og ned-lyset?

Lampen har to separate lyskilder - en lyser opad for stemning og en lyser nedad for funktionel belysning over arbejdsflader.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.249 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 2.835 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.745 kr.

Den nuværende pris på 2.809 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Ensis Vedhængslampe 39.5W 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.809 kr26 kr (1%)
30. maj 20262.835 kr26 kr (1%)
12. maj 20262.809 kr26 kr (1%)
11. maj 20262.835 kr26 kr (1%)
24. apr. 20262.809 kr26 kr (1%)
23. apr. 20262.835 kr26 kr (1%)
14. apr. 20262.809 kr560 kr (25%)
11. apr. 20262.249 kr560 kr (20%)
23. mar. 20262.809 kr110 kr (4%)
16. mar. 20262.699 kr98 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret