Gå til hovedindhold

Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W

PhilipsKøkkenudstyrEAN: 8720389031649
Pris fra 338 krtil 459 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 338 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Series 5000 Elkedel 1.7liter 2.2kW Sort
338 kr
Til butik
Philips Series 5000 Elkedel 1.7liter 2.2kW Sort billede

Produktinformation

Philips Series 5000 HD9395 - Kedel - 1.7 liter - 2.2 kW - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: HD9395/90
EAN: 8720389031649
Varenr.: 1001920199
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips 5000-serie vattenkokare HD9395/90
419 kr
Til butik
Philips 5000-serie vattenkokare HD9395/90 billede

Produktinformation

Enkel matlagning med Philips dubbelväggiga vattenkokare, vars innerpanna är gjord av säkert rostfritt stål för att garantera hygien och lång livslängd. Hållbar värme och energieffektivitet garanteras tack vare den dubbla väggen. Säker och effektiv matlagning, Varmt på insidan, svalt på utsidan, Dubbelväggig, sömlös insida i rostfritt stål, Effektiv i användning, förfinad design, Stor volym på 1,7 liter, Säkert och effektivt, Det finns ingen anledning att vänta på att utsidan av vattenkokaren har svalnat. Vår dubbelväggiga vattenkokare har ett isolerande lager som garanterar en sval exteriör och håller vattnet varmt inuti under längre tid. Vattenkokaren har en innerkanna i rostfritt stål med bred öppning och är designad för att koka snabbt. Rymlig familjestorlek, Idealisk storlek och 1,7 liters kapacitet. Vattenkokaren kan koka vatten i upp till 7 koppar. Automatisk avstängning, Den inbyggda Strix-kontrollenheten ser till att vattenkokaren automatiskt stängs av när den är tom på vatten eller när den lyfts från sitt stativ. På så sätt kokar inte vattenkokaren torr och skadar inte. Strix-styrenheten förhindrar även onödig energiförbrukning. Vattenkokarens koppstorlek möjliggör snabb, energieffektiv kokning på mindre än en minut. Gör en god gärning och spara energi och vatten genom att bara värma det vatten du behöver. Snygg och hållbar, En snygg På/Av-indikator som låter dig se med en blick om vattenkokaren är på. Vattenkokaren är gjord av livsmedelsklassat rostfritt stål för att säkerställa maximal hygien och korrosionsskydd. Njut alltid av säker och ren servering. Bekväm och lätt att använda, Öppna vattenkokaren utan ansträngning med en knapptryckning med hjälp av fjäderöppningslocket. Tack vare sladdvindaren kan du säga adjö till stökiga sladdar. Sladden kan elegant och enkelt viras runt botten av vattenkokaren, så att du kan ställa ut din vattenkokare utan att sladdarna kommer i vägen. Teknisk information, Effekt: 2200 W, Kabellängd 0,75 m, Vattenkokarens volym 1,7 L, 360º plattform, Brett öppningsbart lock, Automatisk avstängning, Dubbelväggig, Insidan av sömlöst rostfritt stål.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Elkedel
EAN: 8720389031649
Varenr.: C64891
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel Philips 5000 Series HD9395/90 - 1,7 l, 2.200 W
-14%439 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Elkedel Philips 5000 Series HD9395/90 - 1,7 l, 2.200 W billede

Produktinformation

Fordele ved elkedel til køkkenetFå hurtig varme til te, kaffe og madlavning med Philips 5000 Series. Den rummelige 1,7 l kedel har en kraftig 2.200 W effekt, så vandet koger hurtigt til hele familien. Den kandeformede design gør hældning nem, og en oplyst tænd/sluk-knap giver tydelig status under brug.Gennemtænkt og brugervenligElkedlen er ledningsfri på basen med 360° drejefod for fri placering på køkkenbordet. Låget er låsbart, har fjeder- og hængselmekanisme samt bred åbning, hvilket gør påfyldning og rengøring enkel. Sikkerheden er i top med automatisk sluk og beskyttelse mod tørkogning. Kabelføring kan skjules i bundens opbevaring, og huset er i metal for et stilrent udtryk.Kapacitet: 1,7 lEffekt: 2.200 WSpænding: 220–240 VFrekvens: 50–60 HzMateriale: MetalBetjening: Håndtag/leverForm: KandeformLedningslængde: 0,75 mBase: 360° drejefod, ledningsfri kandeFunktioner: Automatisk sluk, tørkogningssikring, oplyst tænd/sluk, låsbart låg, bred åbningMål/vægt: Bredde 23,05 cm; Vægt 1,18 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Vandkedler
Vægt: 2.33g
EAN: 8720389031649
Varenr.: 1933245
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W
441 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD9395/90 Elkedel med dobbeltvægget
448 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel Philips 5000 Series HD9395/90 - 1,7 l, 2.200 W
-13%459 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK338 kr338 krKøb
2Teknikproffset DK419 kr478 krKøb
3Boligcenter DK439 kr439 krKøb
4Proshop DK441 kr480 krKøb
5Butik24 DK448 kr487 krKøb
6Vivas DK459 kr538 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W

PriceData har fulgt prisen på Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W i 185 dage. Laveste pris i perioden er 317 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 458 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 364 kr.

Den nuværende pris på 338 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Philips Elkedel Series 5000 HD9395 - kettle - black - Sort - 2200 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026338 kr11 kr (3%)
30. apr. 2026349 kr3 kr (1%)
7. apr. 2026346 kr3 kr (1%)
6. apr. 2026349 kr3 kr (1%)
20. mar. 2026346 kr14 kr (4%)
18. mar. 2026360 kr8 kr (2%)
16. mar. 2026352 kr1 kr (0%)
15. mar. 2026353 kr9 kr (3%)
2. mar. 2026344 kr3 kr (1%)
27. feb. 2026341 kr31 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret