Gå til hovedindhold

Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid

PhilipsKøkkenudstyrEAN: 8710103940999
Pris fra 214 krtil 329 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 207 kr 13. maj

Sammenlign priser på Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 214 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD9318/00 Elkedel 1,7 L - Hvid
214 kr
Til butik
Philips HD9318/00 Elkedel 1,7 L - Hvid billede

Produktinformation

Oplev nem og hurtig tilberedning af dine varme drikke med Philips elkedel i let og holdbar plast. Med en kapacitet på 1,7 liter kan du let brygge alt fra én kop til flere, og materialet sikrer både lav vægt og nem håndtering – selv når elkedlen er fyldt op. Den ledningsfri elkande har en 360° centerkobling, så du ubesværet kan placere og løfte elkedlen fra alle vinkler.Philips elkedlen har et fladt varmelegeme og en effekt på 2200 W, hvilket giver hurtig og jævn kogning samt kort ventetid på dine varme drikke. Et multisikkerhedssystem beskytter mod tørkogning for ekstra sikkerhed, og en tydelig lysindikator viser, når elkedlen er i brug.Philips elkedel i plast er det ideelle valg til daglig brug, hvor funktionalitet, sikkerhed og brugervenlighed er i fokus. Gør din hverdag nemmere og mere effektiv med et pålideligt valg fra Philips..

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Køkkenudstyr
Artikel nr.: 8710103940999
EAN: 8710103940999
Varenr.: 8710103940999
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid
214 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips 3000-serien elkedel HD9318/00 1,7 l White
-15%259 kr
Før 306 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkoger Philips HD9318/00 - 1,7 l, 2.200 W, hvid
-4%259 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkoger Philips HD9318/00 - 1,7 l, 2.200 W, hvid
-3%279 kr
Før 289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Vattenkokare vit HD9318/00 1,7
293 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elkedel hvid HD9318/00 1,7l
-13%329 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK214 kr253 krKøb
2CS MEGASTORE DK214 kr253 krKøb
3KitchenTime DK259 kr308 krKøb
4Boligcenter DK259 kr259 krKøb
5Vivas DK279 kr358 krKøb
6Teknikproffset DK293 kr352 krKøb
7Estore DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid i 175 dage. Laveste pris i perioden er 191 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 234 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 214 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Philips Series 3000 Elkedel - 1.7 liter - 2.2 kW - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026214 kr7 kr (3%)
13. maj 2026207 kr7 kr (3%)
4. maj 2026214 kr1 kr (0%)
3. maj 2026213 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026214 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026215 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026216 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026217 kr5 kr (2%)
23. apr. 2026212 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026213 kr7 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret