Gå til hovedindhold

Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black

PhilipsKøkkenudstyr400W effekt og 70% energibesparelsePerfekt til travle morgener og familierEAN: 8720389030994

Philips HD9137/90 æggekoger med 400W effekt til perfekt kogte æg. Kapacitet til 6 æg, energibesparende og nem at bruge. Perfekt til familier. Læs mere

Pris fra 197 krtil 349 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 197 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Series 3000 Æggekoger 400W Intens sort
197 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black
197 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 3000 HD9137 - Æggekoger - 400 W - intens sort
200 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD9137/90 Egg Cooker 3000 Series
229 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Egg Cooker 3000 Series HD9137/90 äggkokare
259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Æggekoger Philips Series 3000 HD9137 - intens sort
279 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips HD9137/90 Æggekoger
279,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Æggekoger Philips Series 3000 HD9137 - intens sort
299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Series 3000 Æggekoger 400W Intens sort
319 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Æggekoger HD9137/90
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK197 kr197 krKøb
2Proshop DK197 kr236 krKøb
3CS MEGASTORE DK200 kr239 krKøb
4Butik24 DK229 kr268 krKøb
5Teknikproffset DK259 kr318 krKøb
6Boligcenter DK279 kr279 krKøb
7Homeshop DK279,95 kr279,95 krKøb
8Vivas DK299 kr368 krKøb
9Ultrashop319 kr319 krKøb
10SA-Service.dk349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips HD9137/90 Æggekoger Series 3000

Philips

Philips HD9137/90 æggekoger med 400W effekt til perfekt kogte æg. Kapacitet til 6 æg, energibesparende og nem at bruge. Perfekt til familier.

• æggekoger
• dampkoger
• æg koger
• philips æggekoger
• HD9137
• egg cooker
• ægtilberedt
• Perfekt til travle morgener og familier
• 400W effekt og 70% energibesparelse

Beskrivelse

Philips HD9137/90 æggekoger fra Series 3000 er den perfekte løsning til præcist tilberedte æg hver dag. Med 400W effekt og kapacitet til 6 æg sikrer den hurtig og ensartig tilberedning af blødkogte, hårdkogte og pocherede æg. Det medfølgende målebæger med vandstandsmarkeringer giver perfekte resultater hver gang. Æggekogeren sparer op til 70% energi sammenlignet med induktionskogning og har praktiske funktioner som æggeprikker, klartone og "tændt"-lampe. Det kompakte sorte design fylder minimalt på køkkenbordet, og alle aftagelige dele kan vaskes i opvaskemaskinen. Ideel til familier der ønsker nem og effektiv ægtilberedning med professionelle resultater.

Specifikationer

Farve:Intens sort
Vægt:Ca. 1 kg
Effekt:400 W
Stiktype:Type F (EU)
Kapacitet:Op til 6 æg (eller 3 pocherede)
Materiale:Polypropylen
Spænding:220-240V / 50-60Hz
Tilbehør:Målebæger, æggebakke, pocheringsbakke, æggeprikker
Dimensioner:14 x 18.5 x 13.4 cm
Energibesparelse:Op til 70% vs. induktion

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange æg kan Philips HD9137/90 koge ad gangen?

Æggekogeren kan koge op til 6 almindelige æg eller 3 pocherede æg ad gangen, hvilket gør den perfekt til familier.

Hvordan sikrer jeg det perfekte æg med denne æggekoger?

Brug det medfølgende målebæger med vandstandsmarkeringer til at dosere korrekt vandmængde afhængigt af om du vil have blødkogte, hårdkogte eller pocherede æg.

Er Philips HD9137/90 energibesparende?

Ja, den sparer op til 70% energi sammenlignet med at koge æg på en induktionskoger, da den kun bruger den nødvendige mængde vand.

Er æggekogeren nem at rengøre?

Absolut. Alle aftagelige dele (æggebakke, pocheringsbakke, målebæger) kan vaskes i opvaskemaskinen, hvilket gør rengøringen meget enkel.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black

PriceData har fulgt prisen på Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black i 184 dage. Laveste pris i perioden er 197 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 246 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 215 kr.

Den nuværende pris på 197 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Philips Æggekoger Series 3000 HD9137 - egg boiler - intense black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026197 kr10 kr (5%)
25. maj 2026207 kr3 kr (1%)
21. maj 2026204 kr13 kr (6%)
20. maj 2026217 kr12 kr (5%)
1. maj 2026229 kr9 kr (4%)
9. apr. 2026220 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026219 kr8 kr (4%)
30. mar. 2026211 kr8 kr (4%)
22. mar. 2026219 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026216 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret