Gå til hovedindhold

PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240

PhilipsEludstyrEkstra lang levetidProfessionelt og industrielt udstyrEAN: 6959033840241

Køb Philips Industrial Alkaline D batterier 10 stk. Ekstra lang levetid, 1,5V stabil spænding. Perfekt til lommelygter og energikrævende udstyr. Læs mere

Pris fra 122,04 krtil 347,8 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 225,76 kr (65% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 122.04 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240
122,04 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Industrial Alkaline D batterier, 10 stk.
144 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
169 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
169 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
189 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
189 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
199 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips LR20I10C/10 Industrial D Batteri 10-stk
229 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Industrial alk. batteri D/LR20 1,5V, 10stk
307,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PHILIPS Industrial alkaline batteri, D LR20, 10 stk.
347,8 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK122,04 kr161,04 krKøb
2LavprisVærktøj144 kr144 krKøb
3CompletVVS169 kr169 krKøb
4LavprisEl169 kr169 krKøb
5Greenline189 kr189 krKøb
6LampeGuru.dk189 kr189 krKøb
7BilligVVS DK199 kr199 krKøb
8Butik24 DK229 kr268 krKøb
9Globaltools.dk307,5 kr307,5 krKøb
10EL-GROSSISTEN347,8 kr347,8 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Industrial Alkaline D Batterier 10 stk

Philips

Køb Philips Industrial Alkaline D batterier 10 stk. Ekstra lang levetid, 1,5V stabil spænding. Perfekt til lommelygter og energikrævende udstyr.

• Professionelt og industrielt udstyr
• Ekstra lang levetid

Beskrivelse

Philips Industrial Alkaline D batterier er designet til professionel brug med ekstra lang levetid og pålidelig ydelse. Disse kraftfulde 1,5V batterier holder op til fem gange længere end almindelige batterier og sikrer stabil strøm til energikrævende udstyr som lommelygter, radioer og industrielt udstyr. Med en opbevaringstid på op til 10 år og fremstillet uden skadelige tungmetaller som cadmium, kviksølv eller bly. Kompatible med D, LR20, AM1 og MN1300 batterityper. Levereres i praktisk 10-stk pakning til professionelle og private formål.

Specifikationer

Type:Alkaline D (LR20)
Antal:10 stk pr. pakke
Spænding:1,5V stabil
Holdbarhed:Op til 10 år opbevaring
Størrelse:Standard D-batteri
Kompatibilitet:D, LR20, AM1, MN1300
Temperaturområde:Optimeret til professionel brug
Kemisk sammensætning:Alkalisk uden tungmetaller

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder Philips Industrial D batterier sammenlignet med almindelige batterier?

Philips Industrial D batterier holder op til fem gange længere end almindelige batterier takket være deres industrielle alkaline-formulering og optimerede ydeevne til energikrævende udstyr.

Kan batterierne opbevares i længere perioder uden at miste effekt?

Ja, Philips Industrial D batterier har en bemærkelsesværdig lang holdbarhed og kan opbevares i op til 10 år uden at miste effektivitet eller ydelse.

Er batterierne sikre og miljøvenlige?

Batterierne er fremstillet uden skadelige tungmetaller som cadmium, kviksølv eller bly og lever op til høje sikkerheds- og miljøkrav med alkalisk kemi.

Hvilke apparater er batterierne kompatible med?

Batterierne er kompatible med alle apparater der bruger D, LR20, AM1 og MN1300 batterityper, herunder lommelygter, radioer, elektronisk legetøj og industrielt udstyr.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240

PriceData har fulgt prisen på PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 119 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 160 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 145 kr.

Den nuværende pris på 122,04 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for PHILIPS batteri industrial alkaline D 10-pak - 2079240 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026122,04 kr21,96 kr (15%)
14. maj 2026144 kr
12. maj 2026144,93 kr14,07 kr (9%)
10. maj 2026159 kr1 kr (1%)
9. maj 2026160 kr1 kr (1%)
9. mar. 2026159 kr9 kr (6%)
2. mar. 2026150 kr4 kr (3%)
27. feb. 2026146 kr1 kr (1%)
25. feb. 2026147 kr1 kr (1%)
24. feb. 2026148 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret