Gå til hovedindhold

PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832

PhilipsEludstyrLang driftstid og høj ydelseElektroniske enheder i hjemmetEAN: 6959033840289

Philips Industrial AA alkaline batterier med lang driftstid. 10-pak med LR6 batterier til fjernbetjeninger, legetøj og elektronik. 4,9★ hos 1526 anmeldelser. Læs mere

Pris fra 24 krtil 77,53 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 53,53 kr (69% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22 kr 21. mar.

Sammenlign priser på PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 24 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Industrial Alkaline AA batterier, 10 stk.
24 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
27 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips LR6I10C Industrial AA Batteri 10-stk
30 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
32 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832
33,96 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
34 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Batteri Industrial Alkaline AA 10-Pak
39 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
55 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
55 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Industrial alk. batteri AA/LR6 1,5V, 10stk
59,88 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PHILIPS Industrial alkaline batteri, AA LR6, 10 stk.
77,53 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj24 kr24 krKøb
2LavprisEl27 kr27 krKøb
3Butik24 DK30 kr69 krKøb
4Greenline32 kr32 krKøb
5CS MEGASTORE DK33,96 kr72,96 krKøb
6CompletVVS34 kr34 krKøb
7Ultrashop39 kr39 krKøb
8BilligVVS DK55 kr55 krKøb
9LampeGuru.dk55 kr55 krKøb
10Globaltools.dk59,88 kr59,88 krKøb
11EL-GROSSISTEN77,53 kr77,53 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips

Philips Industrial AA alkaline batterier med lang driftstid. 10-pak med LR6 batterier til fjernbetjeninger, legetøj og elektronik. 4,9★ hos 1526 anmeldelser.

• AA batterier
• alkaline batterier
• LR6 batterier
• Philips batterier
• industrielle batterier
• 1,5V batterier
• fjernbetjenings batterier
• lommelygte batterier
• Elektroniske enheder i hjemmet
• Lang driftstid og høj ydelse

Beskrivelse

Philips Industrial AA alkaline batterier er designet til at levere pålidelig og langvarig strøm til dine elektroniske enheder. Med en spænding på 1,5V og avanceret alkaline-teknologi sikrer disse LR6 batterier optimal ydeevne til fjernbetjeninger, lommelygter, digitale kameraer og legetøj. 10-pakken giver dig altid reservebatterier ved hånden, og den industrielle kvalitet garanterer konsistent strømlevering. Disse batterier leverer op til 136% mere power end standardbatterier og er ideelle til både lavt og højt strømforbrug. Perfekt til danske hjem hvor pålidelig energi er vigtig.

Specifikationer

mærke:Philips Industrial
ydelse:136% mere power
levetid:Langvarig driftstid
spænding:1,5V
batteritype:Alkaline AA/LR6
pakningsstørrelse:10 stk.
kemisk_sammensætning:Alkaline

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Philips Industrial AA batterier?

Philips Industrial AA batterier er designet til lang driftstid og leverer op til 136% mere power end standardbatterier. Levetiden afhænger af enheden, men de er optimeret til både lav- og højstrøms-applikationer.

Kan disse batterier bruges i alle AA-enheder?

Ja, Philips Industrial AA (LR6) batterier passer til alle standard AA-enheder som fjernbetjeninger, lommelygter, digitale kameraer, legetøj og husholdningsapparater.

Hvad er forskellen på Industrial og normale AA batterier?

Philips Industrial batterier er designet til professionel brug med forbedret ydelse, længere driftstid og bedre modstandsdygtighed mod temperaturer. De leverer mere konsistent strøm over længere tid.

Er batterierne miljøvenlige og sikre?

Ja, Philips Industrial AA batterier er kviksølvfri og opfylder alle sikkerhedsstandarder. De skal bortskafes på genbrugsstationer eller batteriretur-steder i overensstemmelse med dansk miljølovgivning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832

PriceData har fulgt prisen på PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 22 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 39 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 24 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for PHILIPS batteri industrial alkaline AA 10-pak - 2073832 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202624 kr6 kr (20%)
30. maj 202630 kr5,4 kr (22%)
29. maj 202624,6 kr2,4 kr (9%)
24. maj 202627 kr3 kr (13%)
20. maj 202624 kr
18. maj 202624,18 kr
15. maj 202623,93 kr
6. maj 202623,41 kr1,29 kr (5%)
3. maj 202624,7 kr1,02 kr (4%)
2. maj 202623,68 kr5,32 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret