Gå til hovedindhold

Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W

PhilipsEAN: 8720389032349
Pris fra 4.347 krtil 5.379 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.032 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4347 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 5500 series EP5545/70 Fuldautomatisk kaffemaskine 1,8L
4.347 kr
Til butik
Philips 5500 series EP5545/70 Fuldautomatisk kaffemaskine 1,8L billede

Produktinformation

Philips 5500 series EP5545/70. Produkttype: Espressomaskine, Kaffemaskine type: Fuld-auto, Vandtank volumen: 1,8 L, Kaffetype: Kaffebønner, Beholder til brygget kaffe: Kop, Volumen i kopper: 2 kopper, Indbygget kværn. Skærmtype: TFT. Strøm: 1500 W

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: EP5545/70
EAN: 8720389032349
Varenr.: 1002230206
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W
4.606 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Series 5500 EP5545/70 fuldautomatisk espressomaskine - 1,8 l
-12%4.999 kr
Før 5.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Series 5500 EP5545/70 fuldautomatisk espressomaskine - 1,8 l billede

Produktinformation

Philips 5500 series EP5545/70. Produkttype: Espressomaskine, Kaffemaskine type: Fuld-auto, Vandtank volumen: 1,8 L, Kaffetype: Kaffebønner, Beholder til brygget kaffe: Kop, Volumen i kopper: 2 kopper, Indbygget kværn. Skærmtype: TFT. Strøm: 1500 WPræstationAntal indstillinger for kaffestyrke: 5Antal indstillinger for kværn: 12Antal temperaturindstillinger: 3Beholder til brygget kaffe: KopCertificering: EN 50564:2011Dele der tåler opvaskemaskine: JaFilterkompatibilitet: AquaCleanIndbygget kværn: JaIndbygget mælkeskummer: JaJusterbar kaffestyrke: JaJusterbar kaffetud højde: JaJusterbare indstillinger for kværn: JaJusterbart højdeområde for kaffetud: 85 - 145 mmKaffebønner volumen: 275 gKaffemaskine type: Fuld-autoKaffetype: KaffebønnerKværn type: Keramisk kværnMaksimalt driftstryk: 15 barMælketank: JaMælketank volumen: 0,26 LOprindelsesland: RumænienPlacering af apparat: BordpladeProdukttype: EspressomaskineVandtank volumen: 1,8 LVarmtvandsystem: JaVolumen i kopper: 2 kopperMadlavningsfunktioner & programmerFremstilling af Americano: JaFremstilling af Cappuccino: JaFremstilling af Espresso: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Espressomaskiner
Vægt: 9g
EAN: 8720389032349
Varenr.: 2060146
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Series 5500 EP5545/70 fuldautomatisk espressomaskine - 1,8 l
-12%5.019 kr
Før 5.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 5500 series EP5545/70 Fuldautomatisk kaffemaskine 1,8L
5.379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.347 kr4.347 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.606 kr4.606 krKøb
3Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
4Vivas DK5.019 kr5.088 krKøb
5Ultrashop5.379 kr5.379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W

PriceData har fulgt prisen på Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W i 168 dage. Laveste pris i perioden er 4.347 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 6.288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.925 kr.

Den nuværende pris på 4.347 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips 5500 series EP5545/70, Espressomaskine, 1,8 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 20264.347 kr88 kr (2%)
17. apr. 20264.435 kr151 kr (3%)
16. apr. 20264.586 kr20 kr (0%)
15. apr. 20264.606 kr20 kr (0%)
14. apr. 20264.626 kr20 kr (0%)
13. apr. 20264.646 kr4 kr (0%)
11. apr. 20264.642 kr24 kr (1%)
10. apr. 20264.666 kr27 kr (1%)
9. apr. 20264.693 kr1 kr (0%)
8. apr. 20264.692 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret