Gå til hovedindhold

Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated

PhilipsKaffemaskiner20 kaffespecialiteter med LatteGoProfessionel kaffeoplevelse hjemmeEAN: 8720389032370

Philips EP5547/90 automatisk espressomaskine med LatteGo-system. 20 varme og kolde kaffespecialiteter, keramisk kværn og AquaClean-filter. Perfekt kaffe hver gang. Læs mere

Pris fra 4.348 krtil 5.519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.171 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.318 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4348 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 5500 series EP5547 Automatisk kaffemaskine Black/chrome-plated
4.348 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 5500 series EP5547 - Automatisk kaffemaskine med capuccinatore - 15 bar - sort/krombelagt
4.370 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated
4.387 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips EP5547/90 Fuldautomatisk espressomaskine series 5500
4.861 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Espressomaskine Philips 5500 EP5547 - automatisk, sort/krom
-5%5.199 kr
Før 5.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Espressomaskine Philips 5500 EP5547 - automatisk, sort/krom
-5%5.219 kr
Før 5.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 5500 series EP5547 Automatisk kaffemaskine Black/chrome-plated
5.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.348 kr4.348 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.370 kr4.370 krKøb
3Proshop DK4.387 kr4.387 krKøb
4Butik24 DK4.861 kr4.861 krKøb
5Boligcenter DK5.199 kr5.199 krKøb
6Vivas DK5.219 kr5.269 krKøb
7Ultrashop5.519 kr5.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips EP5547/90 Series 5500 Automatisk Espressomaskine med LatteGo

Philips

Philips EP5547/90 automatisk espressomaskine med LatteGo-system. 20 varme og kolde kaffespecialiteter, keramisk kværn og AquaClean-filter. Perfekt kaffe hver gang.

• espressomaskine
• kaffemaskine
• automatisk kaffe
• LatteGo
• cappuccino maskine
• Philips kaffe
• keramisk kværn
• mælkeskummer
• Professionel kaffeoplevelse hjemme
• 20 kaffespecialiteter med LatteGo

Beskrivelse

Philips EP5547/90 er en avanceret automatisk espressomaskine fra Series 5500 med LatteGo-mælkeskummer til 20 forskellige kaffespecialiteter. Med keramisk kværn og 12 maleindstillinger, 5 kaffestyrker og 3 temperaturindstillinger sikrer den perfekt kaffe tilpasset din smag. AquaClean-filter giver op til 5000 kopper uden afkalkning, mens det intuitive TFT-display og højdejusterbare tud gør betjeningen enkel. Maskinen brygger både varme klassikere som espresso og cappuccino samt forfriskende iskaffe-varianter. Den elegante sort/krom-finish og kompakte design passer perfekt til moderne køkkener. Ideel til kaffeelskere der ønsker professionel kvalitet og maksimal fleksibilitet i ét design.

Specifikationer

Mål:43.3 x 24.6 x 37.1 cm
Tryk:15 bar
Vægt:8 kg
Effekt:1500 W
Kværn:Keramisk med 12 indstillinger
Display:TFT farvedisplay
Garanti:2 år
Vandtank:1.8 L aftagelig
Temperatur:3 indstillinger
Kaffestyrke:5 niveauer
Produkttype:Automatisk espressomaskine med cappuccinatore
Bønnebeholder:275 g

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange forskellige kaffespecialiteter kan maskinen lave?

Philips EP5547/90 kan lave op til 20 forskellige varme og kolde kaffespecialiteter, herunder espresso, cappuccino, latte macchiato, americano, iskaffe og mange flere.

Hvordan fungerer LatteGo-mælkeskummeren?

LatteGo-systemet skaber silkeblødt mælkeskum på få sekunder og består kun af to dele uden rør, hvilket gør rengøring meget enkel. Systemet kan endda tåle opvaskemaskine.

Hvor ofte skal maskinen afkalkes?

Med det inkluderede AquaClean-filter kan du brygge op til 5000 kopper kaffe uden at skulle afkalke maskinen. Filteret skal blot udskiftes når displayet angiver det.

Kan jeg justere kaffens styrke og mængde?

Ja, du kan vælge mellem 5 forskellige kaffestyrker og justere både kaffe- og mælkemængde efter din smag. Den keramiske kværn har 12 maleindstillinger for optimal tekstur.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated

PriceData har fulgt prisen på Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.318 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 4.976 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.596 kr.

Den nuværende pris på 4.348 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Philips 5500 series EP5547 - automatic coffee machine with cappuccinatore - 15 bar - black/chrome-plated de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.348 kr22 kr (1%)
28. maj 20264.370 kr21 kr (0%)
26. maj 20264.391 kr44 kr (1%)
25. maj 20264.347 kr24 kr (1%)
24. maj 20264.371 kr20 kr (0%)
23. maj 20264.391 kr3 kr (0%)
22. maj 20264.394 kr1 kr (0%)
21. maj 20264.395 kr23 kr (1%)
20. maj 20264.418 kr26 kr (1%)
17. maj 20264.444 kr18 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret