Gå til hovedindhold

Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2"

PettinaroliSanitetTEA overfladebehandlingVVS installationerEAN: 8016603198558

Kraftig kuglehane med stålgreb og TEA overfladebehandling. Muffe/nippel tilslutning 1/2" sikrer nem installation og pålidelig drift i VVS systemer. Læs mere

Pris fra 70 krtil 109 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 39 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 62,99 kr 10. maj

Sammenlign priser på Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2" og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 70 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2
70 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2"
70 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kuglehane eco stlgreb MF/NP, 1/2"
71 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pett. Kuglehane Eco Stålgreb Muffe/nippel 1/2"
75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pettinaroli 1/2" TEA kuglehane med standardgreb, muffe/nippel
75,54 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kuglehane med greb muffe/nippel 1/2"
99 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pettinaroli kuglehane m/lang greb 1/2" Muffe/Nippel
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK70 kr109 krKøb
2Proshop DK70 kr109 krKøb
3WATTOO.DK71 kr71 krKøb
4Elvvs.dk75 kr75 krKøb
5EL-GROSSISTEN75,54 kr75,54 krKøb
6LavprisVVS99 kr99 krKøb
7BilligVVS DK109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Pettinaroli TEA Kuglehane 1/2" med Stålgreb

Pettinaroli

Kraftig kuglehane med stålgreb og TEA overfladebehandling. Muffe/nippel tilslutning 1/2" sikrer nem installation og pålidelig drift i VVS systemer.

• kuglehane
• stophane
• ventil
• VVS ventil
• vandregulering
• pettinaroli ventil
• VVS installationer
• TEA overfladebehandling

Beskrivelse

Pettinaroli TEA kuglehane er en professionel løsning til VVS installationer med kraftig konstruktion og fuldt gennemløb. Det grønne stålgreb giver sikker betjening, mens TEA overfladebehandlingen sikrer lang levetid og korrosionsbestandighed. Kuglehanen har muffe/nippel tilslutning på 1/2" og tåler op til 30 bar tryk ved normale driftstemperaturer. Produktet overholder DIN 3433 og EN 13828 standarder og er derfor velegnet til både private og kommercielle vandinstallationer. Den kompakte konstruktion gør den nem at installere i trange rum.

Specifikationer

Greb:Grønt stålgreb
Gennemløb:Fuldt gennemløb
Standarder:DIN 3433, EN 13828
Modelnummer:51EU/1-004
Tilslutning:Muffe/Nippel 1/2"
Maksimalt tryk:30 bar
Overfladebehandling:TEA

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken maksimal arbejdstryk kan denne kuglehane tåle?

Kuglehanen kan tåle op til 30 bar maksimalt arbejdstryk ved normale driftstemperaturer, hvilket gør den velegnet til de fleste VVS installationer.

Er kuglehanen velegnet til drikkevand?

Ja, med TEA overfladebehandling og overholdelse af DIN 3433 og EN 13828 standarder er den godkendt til drikkevandssystemer.

Hvordan installeres muffe/nippel tilslutningen?

Muffen skrues på røret med gevind, mens nipplen forbindes til det modtagende fitting. Brug tætningspasta eller tape for at sikre tæt forbindelse.

Kan stålgrebet justeres eller udskiftes?

Det grønne stålgreb er fast monteret og er designet til lang levetid. Det kræver normalt ikke vedligeholdelse eller udskiftning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2"

PriceData har fulgt prisen på Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2" i 28 dage. Laveste pris i perioden er 62,99 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 71 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 69 kr.

Den nuværende pris på 70 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Pettinaroli TEA kuglehane m/St greb grøn 51EU muffe/nippel 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 202670 kr7,01 kr (11%)
10. maj 202662,99 kr4,02 kr (6%)
9. maj 202667,01 kr3,99 kr (6%)
8. maj 202671 kr1 kr (1%)
7. maj 202670 kr1 kr (1%)
6. maj 202671 kr1 kr (1%)
5. maj 202670 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret