Gå til hovedindhold

PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform

Pris fra 213 krtil 280 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 67 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 213 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform
213 kr
Til butik
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform billede

Produktinformation

PanzerGlass® Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra Wide Fit, Beskyt din iPhone 16 Plus med PanzerGlass® Ultra Wide Fit skærmbeskyttelse med en eksklusiv aluminiumsramme, der kombinerer stil, holdbarhed og maksimal beskyttelse fra kant til kant. Denne skærmbeskytter dækker hele skærmen og beskytter din enhed mod ridser, stød og fald, samtidig med at den bevarer telefonens elegante udseende og funktionalitet. Elegant beskyttelse med aluminiumsramme, PanzerGlass® skærmbeskytter til iPhone 16 Plus leveres med en førsteklasses aluminiumsramme, der giver ekstra kantbeskyttelse og samtidig forbedrer telefonens sofistikerede udseende. Den robuste ramme kombinerer styrke med en luksuriøs finish, hvilket gør din iPhone 16 Plus ikke bare mere sikker, men også mere stilfuld. Dette er mere end bare beskyttelse - det er en opgradering af din enhed. Maksimal skærmbeskyttelse med ultrabred pasform, Denne skærmbeskytter er designet med en ultrabred pasform og dækker hele skærmen på din iPhone 16 Plus, hvilket giver uovertruffen beskyttelse mod hverdagsskader som ridser, revner og stød. Designet sikrer fuld skærmdækning uden at påvirke din telefons slanke profil eller dens berøringsfølsomhed, så du kan bruge din enhed frit og uden bekymringer. Bæredygtigt design med fokus på kvalitet, PanzerGlass® er kendt for at bruge materialer af høj kvalitet, og denne skærmbeskytter er ingen undtagelse. Med fokus på bæredygtighed er denne beskytter fremstillet til at beskytte både din iPhone 16 Plus og miljøet. At vælge PanzerGlass® betyder, at du vælger en løsning, der forlænger din telefons levetid og samtidig støtter et ansvarligt forbrug. Hvorfor vælge PanzerGlass® Skærmbeskyttelse til iPhone 16 Plus?, Ultimativ beskyttelse: Giver omfattende beskyttelse mod ridser, stød og daglig slitage. Stilfuld aluminiumsramme: Forbedrer din telefons udseende med et slankt, holdbart design. Fuld dækning af skærmen: Ultrabred pasform sikrer, at hele din skærm er beskyttet uden at gå på kompromis med berøringsfølsomheden. Langvarig holdbarhed: Holder din skærm fri for skader og bevarer din telefons elegante udseende. Miljøvenlig løsning: Designet med miljøet i tankerne, så du kan beskytte din teknologi og vores planet på samme tid. Gør din iPhone 16 Plus til mere end bare en smartphone med PanzerGlass® Screen Protection - et produkt, der kombinerer avanceret beskyttelse med stilfuldt design. Beskyt din telefon med en skærmbeskyttelse, der fungerer lige så godt, som den ser ud. Bestil din PanzerGlass® Screen Protector til iPhone 16 Plus i dag, og oplev den ultimative beskyttelse af din enhed!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002274
Varenr.: D00462
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Panzerglass - Iphone 16 Pro - Skærmbeskyttelse - Alu Frame - Ultra Wide
219,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmbeskytter PanzerGlass med aluminiumsramme til iPhone 16 Plus/15 Plus
229 kr
Til butik
Skærmbeskytter PanzerGlass med aluminiumsramme til iPhone 16 Plus/15 Plus billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform med EasyAligner - glas - aluminiumsramme - for Apple iPhone 16 Plus, 15 PlusStærk, sofistikeret og smuk! Ja, den her PanzerGlass skærmbeskytter med aluminiumsramme er nærmest designet til at tiltrække sig opmærksomhed. Og det bedste af det hele er, at den elegante skærmbeskytter ikke bare ligner en million, men også er så brølstærk, at den holder både ridser, revner, slag og stød på sikker afstand af din skærm. Den er endda lavet af 60 % genanvendt glas og udstyret med en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs.60% genanvendt glasSamme styrke. Genbrugsløsning. Denne skærmbeskytter er lavet af 60% genanvendt glas.Eksklusiv aluminium rammeStyrke møder skønhed med en eksklusiv aluminiumsramme. Nyd en elegant finish og maksimal kantstyrke uden at gå på kompromis med beskyttelsen.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Ultra-Wide FitGiver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Nem installationSå nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.100 % berøringsfølsomhedFøles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.EasyAligner medfølgerDen medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002274
Varenr.: 1817646
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector Aluminum Frame iPhone 16 Plus | Ultra-Wide Fit
-27%239 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmbeskytter PanzerGlass med aluminiumsramme til iPhone 16 Plus/15 Plus
249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Aluminium Ramme Skærmbeskytter Apple Iphone 16 Plus, 15 Plus
269 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Aluminium Ramme Skærmbeskytter Apple Iphone 16 Plus, 15 Plus
280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK213 kr262 krKøb
2Gucca.dk219,95 kr219,95 krKøb
3Boligcenter DK229 kr229 krKøb
4Proshop DK239 kr278 krKøb
5Vivas DK249 kr318 krKøb
6Ultrashop269 kr269 krKøb
7CompuMail DK280 kr280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform i 171 dage. Laveste pris i perioden er 213 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 269 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 240 kr.

Den nuværende pris på 213 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 Plus - Aluminiumsramme - Ultra bred pasform de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 2026213 kr26,95 kr (11%)
27. mar. 2026239,95 kr29,05 kr (11%)
26. mar. 2026269 kr29,05 kr (12%)
10. mar. 2026239,95 kr
24. feb. 2026239 kr
19. feb. 2026239,95 kr29,05 kr (11%)
4. feb. 2026269 kr50 kr (23%)
2. feb. 2026219 kr50 kr (19%)
1. feb. 2026269 kr50 kr (23%)
31. jan. 2026219 kr50 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret