Gå til hovedindhold

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro

Pris fra 114 krtil 199 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 114 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16e - Classic Fit
114 kr
Til butik
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16e - Classic Fit billede

Produktinformation

Beskyt din telefon med PanzerGlass® - stærk, bæredygtig og pålidelig, Vil du beskytte din telefonskærm mod hverdagens farer? Denne, ridse-, stød- og faldsikre, PanzerGlass® skærmbeskyttelse er bygget til at klare det hele. Den er fremstillet af, 60 % genbrugsglas, og giver, beskyttelse på højt niveau, mod utilsigtede stød, skarpe kanter og hårde slag. Desuden reducerer en, pletfri belægning, fingeraftryk og fedt, hvilket sikrer et klart, uafbrudt billede af din skærm. Ubesværet installation, Den medfølgende, EasyAligner, , der er fremstillet af, 100 % genbrugsplast, , sikrer en præcis og boblefri montering. Leveres med, trinvise instruktioner, og en, QR-kode, , der linker til en installationsvideo for ekstra vejledning. Når det er installeret, kan du holde op med at bekymre dig om utilsigtede fald - din skærm er beskyttet. For selv om det måske aldrig sker, vil du være glad for, at du valgte PanzerGlass®, hvis det sker. Bæredygtighed i centrum, Forlænger din telefons levetid, hvilket gør den lettere at give, videre eller genbruge, i stedet for at udskifte. En del af den, "nye cirkel af telefonliv",, der reducerer e-affald ved at holde enheder i brug længere. I, 2024 reducerede PanzerGlass® emballageaffald med 66 %, ved at levere alle produkter i, FSC™-certificerede genanvendelige kasser, . Komplet beskyttelse af enheden, Denne skærmbeskytter har en, klassisk pasform, , der dækker den aktive del af din skærm for at give den nødvendige beskyttelse. Brug den sammen med, 360-graders sikkerhed, : Et, PanzerGlass® beskyttelsesetui, , f.eks. et, moderigtigt etui fra CARE by PanzerGlass®, . En, PanzerGlass® PicturePerfect eller Hoops® kameralinsebeskytter, , der sikrer, at alle vinkler på din enhed forbliver sikre. Stærk, bæredygtig og nem at installere -, PanzerGlass® holder din skærm beskyttet i længere tid. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685021329
Varenr.: D22240
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmbeskyttelse til mobil - PanzerGlass Classic Fit med EasyAligner
119 kr
Til butik
Skærmbeskyttelse til mobil - PanzerGlass Classic Fit med EasyAligner billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glasRidser? Nej tak! Revner? Nej tak! Skærmbeskytter fra PanzerGlass lavet af 60 % genanvendt glas, der holder både ridser, revner, slag og stød på sikker afstand af din skærm? Ja tak! Skærmbeskytteren fungerer som en diskret airbag, der beskytter din skærm mod hverdagens små uheld – uden at det går ud over telefonens funktionalitet og lækre design. Og som om det ikke var nok, har skærmbeskytteren endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner lavet af 100 % genanvendt plast gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers følger du bare trin-for-trin-guiden eller scanner QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren kan forlænge levetiden på din telefon, så du en dag kan give den videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed – og én måde at bidrage til en mere bæredygtig fremtid på! En anden er at bruge mindre emballage: I 2024 reducerede vi mængden af papir i vores emballager med 66 %*, ligesom vi naturligvis fortsat leverer alle produkter i genanvendelige FSC️-mærkede æsker. Skærmbeskytteren har størrelsen "Classic Fit", hvilket betyder, at den dækker den aktive del af din skærm. Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskyttelsen med et PanzerGlass cover, fx et designercover fra CARE by PanzerGlass , og en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskytter. *Gennemsnitlig reduktion fra 2022 til 2024 beregnet ved at sammenligne udvalgte PanzerGlass kerneprodukter.60% genanvendt glasSamme styrke. Genbrugsløsning. Denne skærmbeskytter ...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.05g
EAN: 5715685021329
Varenr.: 1814750
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Panzerglass - Iphone 16e / 14 / 13 / 13 Pro - Skærmbeskyttelse
119,95 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Panzerglass Classic Fit Iphone 13, Iphone 13 Pro, Iphone 14, Iphone 16e, Iphone 17e
124 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass - skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner
129 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass - skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner
130 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector iPhone 17e | 16e | 14 | 13 | 13 Pro | Classic Fit w. EasyAligner
-30%139 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmbeskyttelse til mobil - PanzerGlass Classic Fit med EasyAligner
139 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PanzerGlass iPhone 16e / 14 / 13 / 13 Pro Skærmbeskytter
149 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK114 kr163 krKøb
2Boligcenter DK119 kr119 krKøb
3Gucca.dk119,95 kr119,95 krKøb
4Dustin DK124 kr210,25 krKøb
5Ultrashop129 kr129 krKøb
6CompuMail DK130 kr130 krKøb
7Proshop DK139 kr178 krKøb
8Vivas DK139 kr208 krKøb
9Komplett DK149 kr149 krKøb
10CS MEGASTORE DK199 kr238 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro i 145 dage. Laveste pris i perioden er 109 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 120 kr.

Den nuværende pris på 114 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform med EasyAligner - glas - For Iphone 16e /14/13/13 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026114 kr1 kr (1%)
13. maj 2026115 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026114 kr5 kr (4%)
22. mar. 2026119 kr
8. mar. 2026119,95 kr9,05 kr (7%)
7. mar. 2026129 kr9,05 kr (8%)
14. feb. 2026119,95 kr9,05 kr (7%)
13. feb. 2026129 kr9,05 kr (8%)
5. feb. 2026119,95 kr9,05 kr (7%)
4. feb. 2026129 kr20 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret