Gå til hovedindhold

Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort

PalitVideokort og -adaptereEAN: 4710562245448
Pris fra 2.332 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 687 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.189 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2332 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.332 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5050 StormX - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE65050019P1-GB2070F
EAN: 4710562245448
Varenr.: 1003485160
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5050 - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.343 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.789 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5050 StormX NVIDIA 8 GB GDDR6 Oplev banebrydende grafikytelse med Palit GeForce RTX 5050 StormX. Denne grafikkort kombinerer kraft og effektivitet med 8 GB GDDR6-hukommelse, hvilket giver dig mulighed for at spille de nyeste spil med høj...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245448
Varenr.: 97744
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.332 kr2.332 krKøb
2Proshop DK2.343 kr2.343 krKøb
3Ultrashop2.789 kr2.789 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort i 146 dage. Laveste pris i perioden er 2.062 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 2.512 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.249 kr.

Den nuværende pris på 2.332 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Palit GeForce RTX 5050 StormX - 8 GB GDDR6 grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.332 kr38 kr (2%)
24. maj 20262.294 kr35 kr (2%)
23. maj 20262.329 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.330 kr6 kr (0%)
17. maj 20262.324 kr2 kr (0%)
16. maj 20262.322 kr13 kr (1%)
15. maj 20262.309 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.308 kr8 kr (0%)
13. maj 20262.300 kr3 kr (0%)
12. maj 20262.297 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret