Gå til hovedindhold

MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort

MSIEAN: 4711377379946
Pris fra 2.359 krtil 2.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 560 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.331 kr 7. maj

Sammenlign priser på MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI GAMING OC 8GB
2.359 kr
Til butik
MSI GAMING OC 8GB billede

Produktinformation

MSI GAMING OC 8GB Oplev uovertruffen gaming-ydeevne med MSI GAMING OC 8GB. Denne grafikkort kombinerer kraftfuld teknologi og stilfuldt design for at sikre en førsteklasses spiloplevelse. Udstyret med 8GB GDDR6 hukommelse tilbyder dette kort lynhurtig dat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711377379946
Varenr.: 118086
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.448 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5050 Overclocked (Core clock 2317 MHz / Boost clock 2647 MHz), 2560 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), lav profil, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 202mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, MSI Zero Frozr low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: RTX 5050 8G GAMING OC - Med afsæt i MSIs arv udtrykker GAMING-serien gamernes passion med et elegant ydre præget af dristige linjer og skarpe kanter. TWIN FROZR 10: Oplev overlegen køling og mere støjsvag drift med MSIs opgraderede TWIN FROZR 10-design, som inkluderer forbedrede blæsere, der optimerer varmespredningen over hele grafikkortet. STORMFORCE-blæser: Syv blæservinger, klo-struktur og en cirkulær bue er designet til optimal luftstrøm med minimal støj. Varmerør: Varmerøret er designet til effektiv varmeoverførsel og leder varmen væk fra GPU'en, hvilket forbedrer den samlede køleydelse. Forstærkende bagplade: Den forstærkende bagplade har en luftgennemstrømningsåbning, som tillader udblæsningsluft at passere direkte igennem.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: G5050-8GC
EAN: 4711377379946
Varenr.: 3388581
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC
2.522 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC 8 GB GDDR6
2.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC 8 GB GDDR6
2.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop2.359 kr2.359 krKøb
2Proshop DK2.448 kr2.448 krKøb
3CompuMail DK2.522 kr2.522 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 157 dage. Laveste pris i perioden er 2.060 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 2.650 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.376 kr.

Den nuværende pris på 2.359 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for MSI GeForce RTX 5050 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.359 kr89 kr (4%)
24. maj 20262.448 kr89 kr (4%)
20. maj 20262.359 kr89 kr (4%)
18. maj 20262.448 kr89 kr (4%)
16. maj 20262.359 kr89 kr (4%)
15. maj 20262.448 kr89 kr (4%)
9. maj 20262.359 kr28 kr (1%)
7. maj 20262.331 kr28 kr (1%)
28. apr. 20262.359 kr33 kr (1%)
27. apr. 20262.392 kr33 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret