Gå til hovedindhold

MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377289757
Pris fra 1.385 krtil 1.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 264 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.113 kr 22. mar.

Sammenlign priser på MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1385 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO B860-P ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.385 kr
Til butik
MSI PRO B860-P ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

MSI PRO B860-P - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E41-002R
EAN: 4711377289757
Varenr.: 1002912458
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.403 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI PRO B860-P bundkort - Intel B860, LGA 1851, ATX
-11%1.599 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI PRO B860-P bundkort - Intel B860, LGA 1851, ATX billede

Produktinformation

Stabilt ATX-bundkort til moderne Intel-buildsMSI PRO B860-P er et solidt valg til dig, der vil bygge en pålidelig PC til arbejde, gaming eller kreativt brug. Bundkortet er baseret på Intel B860-chipsettet og LGA 1851-soklen, klar til Intel Core Ultra (Series 2). Med DDR5-understøttelse og op til 256 GB hukommelse i dual-channel får du høj båndbredde og hurtig respons i dine programmer.Fleksibel lagring og udvidelseDu får tre M.2-slots (første slot med PCIe 5.0 og størrelser op til 2280) samt RAID-understøttelse til både HDD og SSD. Der er fire SATA III-porte og flere PCIe x16-slots, så du kan udbygge med grafikkort og ekstra kort efter behov. På lydsiden leverer Realtek ALC897 7.1-kanalslyd til klar og fyldig audio i hverdagen.Forbindelser til en effektiv arbejdsstationBagsiden rummer HDMI 2.1, to USB 3.2 Gen 2 Type-A, to USB 3.2 Gen 1 samt fire USB 2.0. Kablet netværk kører via 5 Gigabit Ethernet for hurtig og stabil forbindelse. Internt finder du bl.a. fire USB 3.2 Gen 1-headers, fire USB 2.0-headers, tre RGB-headers samt dedikerede stik til CPU-blæser og vandpumpe. UEFI AMI-bios gør opsætning enkel, og kortet understøtter Windows 11 x64.Formfaktor: ATXChipset: Intel B860Processor-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Kompatible CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)RAM-type og kapacitet: DDR5, 4× DIMM, op til 256 GB, dual-channelUnderstøttede hastigheder: op til 8.800 MHzLagring: 3× M.2 (1× PCIe 5.0), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen 5, 3× PCIe x16 Gen 4Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerNetværk: 5 Gigabit Ethernet (LAN), Wi‑Fi: NejBagporte: 1× HDMI 2.1, 2× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 4× USB 2.0, 1× RJ‑45Interne headers: 4× USB 3.2 Gen 1, 4× USB 2.0, 3× RGB, 1× CPU‑blæser, 1× vandpumpeBIOS: UEFI AMI, 256 Mbit, ACPI 6.5, SMBIO...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.51g
EAN: 4711377289757
Varenr.: 2127425
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI PRO B860-P bundkort - Intel B860, LGA 1851, ATX
-11%1.619 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI PRO B860-P ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.385 kr1.385 krKøb
2Proshop DK1.403 kr1.403 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
5Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.113 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 1.447 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.386 kr.

Den nuværende pris på 1.385 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI PRO B860-P Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.385 kr16 kr (1%)
28. maj 20261.401 kr5 kr (0%)
27. maj 20261.406 kr18 kr (1%)
25. maj 20261.388 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.385 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.388 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.383 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.385 kr10 kr (1%)
15. maj 20261.375 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.373 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret