Gå til hovedindhold

MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377193887
Pris fra 874 krtil 1.209 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 335 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 870 kr 23. maj

Sammenlign priser på MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 874 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO B760-P II ATX LGA1700 sokkel Intel B760
874 kr
Til butik
MSI PRO B760-P II ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

MSI PRO B760-P II - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: PRO B760-P II
EAN: 4711377193887
Varenr.: 1002251368
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
905 kr
Til butik
MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO B760-P II
EAN: 4711377193887
Varenr.: 3268383
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI PRO B760-P II - Intel B760, LGA 1700, ATX
-2%1.189 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI PRO B760-P II - Intel B760, LGA 1700, ATX billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og arbejdeMSI PRO B760-P II er et solidt ATX-bundkort til dig, der vil bygge en stabil PC til arbejde, kreativt brug eller gaming. Det understøtter Intel LGA 1700-processorer og giver dig moderne forbindelser, hurtig lagring og fleksible udvidelsesmuligheder. Med DDR5-hukommelse i dual-channel og fuld støtte op til 256 GB får du masser af plads og hastighed, mens 2,5 Gigabit Ethernet sørger for hurtig netværkstilslutning.Byg med sikkerhed og fleksibilitetBundkortet kører på Intel B760-chipset og tilbyder to M.2-pladser til NVMe-diske samt RAID-understøttelse for både SATA og PCIe 4.0-lagring. Du får moderne videoudgange med HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4, 7.1-kanalers lyd via Realtek ALC897 og praktiske bagporte med både USB-C (Gen 2) og USB-A. UEFI AMI-bios med Clear CMOS-knap og -jumper gør opsætning og fejlfinding enkel.Processor-sokkel: LGA 1700Understøttede CPU-serier: Intel Core i3/i5/i7, Pentium Gold, CeleronChipset: Intel B760Formfaktor: ATX (24,38 × 30,48 cm)Hukommelse: DDR5, 4× DIMM, dual-channel, op til 256 GB, hastigheder op til 7.000 MHz (OC)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (Realtek RTL8125-BG), Wi‑Fi: NejLyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerLagring: 2× M.2 (M), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10, op til 6 drevUdvidelsespladser: 1× PCIe x16 (Gen 4), 1× PCIe x4 (Gen 4), 2× PCIe x1 (Gen 4), 1× PCIe x1 (Gen 3)Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× RJ‑45, 1× USB‑C 3.2 Gen 2, 2× USB‑A 3.2 Gen 1, 4× USB 2.0Intern I/O: 4× USB 2.0 headers, 4× USB 3.2 Gen 1 headers, 1× USB 3.2 Gen 2 header, S/PDIF out, frontaudio, frontpanel, chassis intrusionStrøm: 24‑pin ATX, 12 V, CPU‑ og power‑blæserstikBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS‑knap og ‑jumperUnderstøttede OS: Windows 11 x64, Windows 10 x64Pakkens indhold: SATA-kabler, drivere...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.42g
EAN: 4711377193887
Varenr.: 1888116
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI PRO B760-P II - Intel B760, LGA 1700, ATX
-2%1.209 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK874 kr874 krKøb
2Proshop DK905 kr944 krKøb
3Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
4Vivas DK1.209 kr1.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 165 dage. Laveste pris i perioden er 870 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.038 kr.

Den nuværende pris på 874 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI PRO B760-P II Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026874 kr1 kr (0%)
24. maj 2026873 kr3 kr (0%)
23. maj 2026870 kr85 kr (9%)
22. maj 2026955 kr1 kr (0%)
20. maj 2026956 kr22 kr (2%)
17. maj 2026934 kr1 kr (0%)
16. maj 2026935 kr2 kr (0%)
15. maj 2026933 kr1 kr (0%)
14. maj 2026934 kr3 kr (0%)
13. maj 2026937 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret