Gå til hovedindhold

Mont Blanc Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml

Mont BlancParfume og eau de cologneEAN: 3386460032704
Pris fra 162 krtil 389 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 227 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 148 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mont Blanc Legend Eau de Toilette 30 ml
162 kr
Til butik
Mont Blanc Legend Eau de Toilette 30 ml billede

Produktinformation

Montblanc Legend Eau de Toilette er en parfume som afspejler den moderne elegance af Montblanc. Duften er en maskulin frisk Fougère med noter af citrus, bergamot, jasmin og sandeltræ. Eau De Toilette Afspejler den moderne elegance af Montblanc Noter af citrus, bergamot, jasmin og sandeltræ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mont Blanc
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3386460032704
EAN: 3386460032704
Varenr.: 2882873
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Mont Blanc Legend Edt 30ml
-32%189 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mont Blanc Legend Edt 30ml billede

Produktinformation

Mont Blanc Legend Edt är en av världen mest sålda dofter för män och har en frisk känsla av kvalitet och lyx. Doftnoter: bergamott, litsea, lavendel, ananasblad, jasmin, cederträ, pomerose, ros, evernyl, sandelträ, ambrofix och tonkaböna.

Produktspecifikationer

Mærke: Mont Blanc
Kategori: Parfume til ham
EAN: 3386460032704
Varenr.: 38-58233
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
MontBlanc - Legend Homme - 30 ml - Edt
-49%198,95 kr
Før 390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Montblanc Legend EDT 30 ml
215 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Mont Blanc Herreparfume - Legend Edt 30 Ml
259,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml
265 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mont Blanc Legend Eau De Toilette 30 ml
-15%285 kr
Før 336 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Montblanc Legend EDT 30 ml
-25%292,5 kr
Før 390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Montblanc Legend Eau de Toilette 30 ml
293 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mont Blanc Legend EDT (30 ml)
-20%312 kr
Før 390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Montblanc Legend EDT, 30 ml.
389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK162 kr201 krKøb
2Teknikproffset DK189 kr238 krKøb
3BilligParfume.dk198,95 kr198,95 krKøb
4Beautycos DK215 kr244 krKøb
5Gucca.dk259,95 kr259,95 krKøb
6NordicFeel DK265 kr265 krKøb
7Cocopanda DK285 kr285 krKøb
8NiceHair.dk292,5 kr292,5 krKøb
9Lyko DK293 kr293 krKøb
10Made4men Danmark312 kr312 krKøb
11Brandshop389 kr389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 148 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 198,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 163 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026162 kr1 kr (1%)
23. maj 2026161 kr37,95 kr (19%)
21. maj 2026198,95 kr49,95 kr (34%)
9. apr. 2026149 kr1 kr (1%)
26. mar. 2026148 kr9 kr (6%)
23. dec. 2025157 kr4 kr (2%)
22. dec. 2025161 kr4 kr (3%)
21. dec. 2025157 kr5 kr (3%)
19. dec. 2025162 kr3 kr (2%)
15. dec. 2025165 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret