Gå til hovedindhold

Mont Blanc Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml

Mont BlancParfume og eau de cologneEAN: 3386460032681
Pris fra 314 krtil 604 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 290 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 281 kr 3. maj

Sammenlign priser på Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 314 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mont Blanc Legend EDT M 100 ml
314 kr
Til butik
Mont Blanc Legend EDT M 100 ml billede

Produktspecifikationer

Mærke: Mont Blanc
Kategori: Deodoranter
Farve: 4
Artikel nr.: 6132681
EAN: 3386460032681
Varenr.: 6425904
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Montblanc Legend EDT 100 ml
360 kr
Til butik
Montblanc Legend EDT 100 ml billede

Produktinformation

Legend er navnet på denne eu de toilette til mænd som I 2011 blev lancerede af det elegante tyske luksus mærke Montblanc. I rigtig mange år var den tyske mastodont ellers mest kendt for de meget eksklusive fyldepenne, men i 2011 udkom denne nye stilfulde herreduft på markedet. Topnoterne i denne klassiske duft får straks tankerne hen imod det eksotiske med en sammensætning af bergamot, lavendel, ananasblad og eksotisk verbena.De midterste noter fremhæver geranium, æble, rose, samt Pomarose-monekyle som har noter fra tørret frugt. Basen i Legend indeholder tonka, sandeltræ og evenyl.Den sorte maskuline metalliske flaske er fremstillet af glas og henvender sig virkelig til manden som vil fremstå maskulin, modig og elegant.Denne duft fra Montblanc er en eau de toilette og henvender sig til mænd.

Produktspecifikationer

Mærke: Mont Blanc
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 3386460032681
EAN: 3386460032681
Varenr.: 3386460032681
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mont Blanc Legend Pour Homme - 100 ml
363 kr
Til butik
Mont Blanc Legend Pour Homme - 100 ml billede

Produktinformation

Montblanc Legend Eau de Toilette 100 ml Montblanc Legend er en ikonisk duft til mænd, der kombinerer klassisk elegance med moderne styrke. Denne Eau de Toilette åbner med friske og aromatiske toner af lavendel, bergamot og ananasblad, der giver en ren og livlig introduktion. I hjertet udfolder duften sig med egetræsmos, cedertræ, geranium og roser, som skaber en maskulin og raffineret karakter. Basen afrundes med varme noter af tonkabønne og sandeltræ, der giver en sensuel og vedvarende afslutning. Duftnoter: Topnoter: Lavendel, Bergamot, Ananasblad Hjertenoter: Egetræsmos, Cedertræ, Geranium, Rose Basenoter: Tonkabønne, Sandeltræ En tidløs og karismatisk duft, perfekt til den selvsikre mand, der udstråler styrke, ro og naturlig elegance.

Produktspecifikationer

Mærke: Mont Blanc
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3386460032681
EAN: 3386460032681
Varenr.: 2882874
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
MontBlanc - Legend Homme - 100 ml - Edt
-48%375 kr
Før 725 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Mont Blanc Legend Edt 100ml
-24%418 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Mont Blanc Herreparfume - Legend Edt 100 Ml
429,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml
544 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Montblanc Legend EDT 100 ml
-25%566,25 kr
Før 755 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Montblanc Legend Eau de Toilette 100 ml
567 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mont Blanc Legend Eau De Toilette 100 ml
585 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mont Blanc Legend EDT (100 ml)
-20%604 kr
Før 755 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK314 kr353 krKøb
2Beautycos DK360 kr389 krKøb
3Proshop DK363 kr402 krKøb
4BilligParfume.dk375 kr375 krKøb
5Teknikproffset DK418 kr467 krKøb
6Gucca.dk429,95 kr429,95 krKøb
7NordicFeel DK544 kr544 krKøb
8NiceHair.dk566,25 kr566,25 krKøb
9Lyko DK567 kr567 krKøb
10Cocopanda DK585 kr585 krKøb
11Made4men Danmark604 kr604 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 281 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 325 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 311 kr.

Den nuværende pris på 314 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Montblanc Legend Pour Homme Eau de Toilette - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026314 kr1 kr (0%)
29. maj 2026315 kr1 kr (0%)
28. maj 2026314 kr13 kr (4%)
27. maj 2026301 kr7 kr (2%)
26. maj 2026308 kr6 kr (2%)
25. maj 2026302 kr1 kr (0%)
22. maj 2026301 kr17 kr (5%)
21. maj 2026318 kr17 kr (6%)
20. maj 2026301 kr2 kr (1%)
17. maj 2026299 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret