Gå til hovedindhold

Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)

MikrotikNetværkEAN: 4752224009661
Pris fra 762 krtil 989 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 227 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 753 kr 10. maj

Sammenlign priser på Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 762 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik LHG series LHG XL 5 AX Trådløs bro Hvid
762 kr
Til butik
MikroTik LHG series LHG XL 5 AX Trådløs bro Hvid billede

Produktinformation

MikroTik LHG series LHG XL 5 AX - Trådløs bro - Wi-Fi 6 - 5 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: LHG-5axD-XL
EAN: 4752224009661
Varenr.: 1003432806
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)
874 kr
Til butik
Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) billede

Produktinformation

Wi‑Fi 6 på 5 GHz forbedrer spektrumeffektiviteten og sænker latenstid 1200 Mbit/s med 24,5 dBi retningsantenne, gør justering nemmere Passiv PoE med medfølgende adaptere, forsyner fjernlokationer med lavt effektforbrug 5 W maks. forbrug, sænker strømforbrug og driftsomkostninger Indbygget CPU, 128 MB flash og 256 MB RAM, kører RouterOS v7...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Bridges
Artikel nr.: LHG-5axD-XL
EAN: 4752224009661
Varenr.: 5020066150
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløs router MikroTik LHG XL 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE
-3%969 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløs router MikroTik LHG XL 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Fordele ved trådløs router til udendørs linkMikroTik LHG XL 5 ax er en kraftig trådløs router til 5 GHz, der er ideel til punkt‑til‑punkt eller langtrækkende forbindelser, hvor stabilt netværk er afgørende. Med en maksimal datahastighed på 1200 Mbit/s og støtte for moderne standarder som 802.11ax, får du pålidelig højhastighedsforbindelse i professionelle opsætninger.Designet til montering på mastDet store parabolformede gitter i hvidt design er udviklet til montering på mast, så signalet fokuseres effektivt. En integreret antenne med 24,5 dBi forstærkning og indbygget processor giver solid ydeevne, selv i krævende miljøer. Enheden kan forsynes via passiv PoE og bruger maksimalt 5 W, hvilket gør installationen enkel og fleksibel.Stabil drift året rundtLHG XL 5 ax er skabt til drift i temperaturer fra -40 til 70 °C og leveres komplet med PoE‑adapter, AC‑adapter og monteringssæt, så du hurtigt kan komme i gang.Maks. datahastighed: 1.200 Mbit/sFrekvensbånd: 5 GHz (802.11a/n/ac/ax)2,4 GHz: NejAntenne: Intern, 24,5 dBiMontering: MastLAN-hastigheder: 10/100/1000 Mbit/sSendestyrke: 24 dBmWRAM/Flash: 256 MB / 128 MBStrøm: Passiv PoE, max. forbrug 5 WDriftstemperatur: -40 – 70 °CMedfølger: PoE‑adapter, AC‑adapter, monteringssætTilslutning: DC‑indgangFarve: HvidPakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 9.75g
EAN: 4752224009661
Varenr.: 1932651
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløs router MikroTik LHG XL 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE
-3%989 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK762 kr762 krKøb
2Dustin DK874 kr960,25 krKøb
3Boligcenter DK969 kr969 krKøb
4Vivas DK989 kr1.078 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)

PriceData har fulgt prisen på Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 753 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 791 kr.

Den nuværende pris på 762 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Mikrotik Lhg Xl 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026762 kr2 kr (0%)
24. maj 2026764 kr1 kr (0%)
23. maj 2026763 kr1 kr (0%)
22. maj 2026764 kr2 kr (0%)
20. maj 2026762 kr1 kr (0%)
17. maj 2026763 kr1 kr (0%)
16. maj 2026762 kr4 kr (1%)
14. maj 2026758 kr3 kr (0%)
12. maj 2026755 kr2 kr (0%)
10. maj 2026753 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret