Gå til hovedindhold

MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet

MikrotikEAN: 4752224008497
Pris fra 2.939 krtil 3.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 780 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.908 kr 10. maj

Sammenlign priser på MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2939 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik LHG XL 5 ac
2.939 kr
Til butik
MikroTik LHG XL 5 ac billede

Produktinformation

MikroTik LHG XL 5 ac - Trådløs bro - Wi-Fi 5 - 5 GHz - DC strøm (pakke med 4)

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RBLHGG-5acD-XL4pack
EAN: 4752224008497
Varenr.: 1000542425
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet
3.074 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MikroTik LHG XL 5 ac - 5 GHz PoE trådløs link-antenne, 867 Mbit/s (4-pak) - Hvid
-3%3.699 kr
Før 3.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MikroTik LHG XL 5 ac - 5 GHz PoE trådløs link-antenne, 867 Mbit/s (4-pak) - Hvid billede

Produktinformation

Stærk 5 GHz link-antenne til pålidelig trådløs forbindelseMikroTik LHG XL 5 ac er designet til stabile punkt‑til‑punkt eller CPE‑løsninger i 5 GHz-båndet. Med en maksimal datahastighed på 867 Mbit/s og antenneforstærkning på 27 dBi får du høj ydeevne på lange afstande. Den integrerede processor og 256 MB hukommelse giver solid drift, mens passiv PoE gør installationen enkel via ét Ethernet-kabel.Robust design til udendørs monteringEnheden er hvid og bygget til montering på mast, med IP54-beskyttelse og drift i temperaturer fra −40 til 70 °C. Den lave effekt på maks. 7 W og understøttelse af 10–30 V gør den fleksibel i mange opsætninger. Pakken indeholder 4 stk., så du kan dække flere links eller lokationer.Hurtige netværksstandarderLHG XL 5 ac understøtter IEEE 802.11ac samt 802.11a/n på 5 GHz. Ethernet-porten (10/100/1000Base‑T) giver gigabit-forbindelse til dit netværksudstyr.Bånd: 5 GHzMaks. datahastighed: 867 Mbit/sNetværksstandarder: IEEE 802.11ac/a/nAntenne: Ekstern, gain 27 dBiSendestyrke: 25 dBmWEthernet-porte: 1× RJ‑45 (10/100/1000)PoE: Passiv PoE, forbrug maks. 7 WDriftsspænding: 10 – 30 VPlacering: MastIP-klassificering: IP54Driftstemp.: −40 – 70 °C; fugtighed 5 – 95 %Processor: IPQ4018, 716 MHz; RAM: 256 MB; Flash: 16 MBMål (H × B × D): 55,0 × 55,0 × 24,5 cmVægt: 0,945 kgIndhold: 4 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: TV-antenner
Vægt: 20.36g
EAN: 4752224008497
Varenr.: 2115726
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MikroTik LHG XL 5 ac - 5 GHz PoE trådløs link-antenne, 867 Mbit/s (4-pak) - Hvid
-3%3.719 kr
Før 3.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.939 kr2.939 krKøb
2Proshop.dk3.074 kr3.074 krKøb
3Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
4Vivas DK3.719 kr3.958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet i 103 dage. Laveste pris i perioden er 2.903 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 3.217 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.025 kr.

Den nuværende pris på 2.939 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for MikroTik LHG XL 5 ac (4-Pack) Dual chain Long Range 27dBi 5GHz CPE/Point-to-Point Integrated Antenna with AC support and Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.939 kr135 kr (4%)
31. maj 20263.074 kr131 kr (4%)
30. maj 20263.205 kr131 kr (4%)
29. maj 20263.074 kr143 kr (4%)
28. maj 20263.217 kr264 kr (9%)
22. maj 20262.953 kr9 kr (0%)
20. maj 20262.944 kr4 kr (0%)
17. maj 20262.948 kr4 kr (0%)
16. maj 20262.944 kr19 kr (1%)
14. maj 20262.925 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret