Gå til hovedindhold

Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z

MakitaRedskaberKulløs motorProfessionelt byggeri og snedkeriEAN: 0088381683197

Makita DHS680Z rundsav med 18V kulløs motor og 165mm klinge. Perfekt til professionelle håndværkere med LED-lys og overbelastningsbeskyttelse. Læs mere

Pris fra 1.683 krtil 2.775 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 1.092 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.561 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1683 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z Rundsav 18V Solo - SOLO
1.683 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z 18V Rundsav uden batterier og lader
1.718 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DHS680Z Rundsav 18V
1.809 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z LXT rundsav, 18V uden batteri, Ø165mm
1.815 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z LXT rundsav, 18V uden batteri, Ø165mm
1.899 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z LXT rundsav, 18V uden batteri, Ø165mm
1.899 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Rundsav 165/57 18V - DHS680Z
1.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Cirkelsav Makita DHS680Z 165 mm 18 V (ledningsfri)
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Cirkelsav Makita DHS680Z 165 mm 18 V (ledningsfri)
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DHS680Z Rundsav 18V
2.039 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z LXT rundsav, 18V uden batteri, Ø165mm
2.475 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rundsav 165/57 18v li-ion dhs680z ubl
2.658,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z
2.762,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita DHS680Z LXT rundsav, 18V uden batteri, Ø165mm
2.775 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.683 kr1.683 krKøb
2Proshop DK1.718 kr1.718 krKøb
3CompuMail DK1.809 kr1.809 krKøb
4LavprisVærktøj1.815 kr1.815 krKøb
5Greenline1.899 kr1.899 krKøb
6LavprisEl1.899 kr1.899 krKøb
7Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
8Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
9Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
10Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb
11LavprisVVS2.475 kr2.475 krKøb
12MaintainIt2.658,75 kr2.658,75 krKøb
13vvsfittings.dk2.762,5 kr2.762,5 krKøb
14BilligVVS DK2.775 kr2.775 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DHS680Z Rundsav

Makita

Makita DHS680Z rundsav med 18V kulløs motor og 165mm klinge. Perfekt til professionelle håndværkere med LED-lys og overbelastningsbeskyttelse.

• rundsav
• makita rundsav
• batterisav
• akku sav
• 18v sav
• håndcirkelsav
• byggeplads sav
• Professionelt byggeri og snedkeri
• Kulløs motor

Beskrivelse

Makita DHS680Z er en avanceret 18V batteridrevet rundsav designet til professionelle håndværkere og ambitiøse gør-det-selv entusiaster. Med en kraftfuld kulløs motor leverer den eksceptionel ydeevne og længere driftstid. Udstyret med en 165mm klinge opnår den en maksimal skæredybde på 57mm ved 90° og 41mm ved 45°. Rundsaven har indbygget LED-belysning for bedre synlighed, blow-off dyse for rent arbejdsområde og dobbelt sikkerhedsafbryder for optimal sikkerhed. Den ergonomiske konstruktion og vægten på kun 3,3kg sikrer komfortabel håndtering hele dagen. Overbelastningsbeskyttelsen forlænger motorens levetid, mens den robuste konstruktion garanterer lang holdbarhed selv under intensive arbejdsforhold.

Specifikationer

motor:Kulløs
vægt:3,3 kg
garanti:2 år
spænding:18V
dimensioner:347 x 160 x 237 mm
omdrejninger:5000 min-1
klingediameter:165mm
vibrationsniveau:2,5 m/sek²
medleveret_klinge:25-tands EFFICUT TCT Ø165/20mm
skæredybde_45_grader:41mm
skæredybde_90_grader:57mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri og lader med?

Nej, DHS680Z leveres uden batteri og lader - disse købes separat fra Makitas 18V LXT serie.

Hvad er den maksimale skæredybde?

Maksimal skæredybde er 57mm ved 90° og 41mm ved 45° vinkel.

Hvilken klinge bruger maskinen?

Den bruger 165mm klinger med 20mm borehul. En 25-tands EFFICUT TCT klinge medfølger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z

PriceData har fulgt prisen på Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.505 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 1.736 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.651 kr.

Den nuværende pris på 1.683 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Makita Rundsav 18V. Uden batterier, lader & kuffert. DHS680Z de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.683 kr22 kr (1%)
28. maj 20261.705 kr22 kr (1%)
24. maj 20261.683 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.684 kr63 kr (4%)
18. maj 20261.621 kr31 kr (2%)
13. maj 20261.590 kr31 kr (2%)
9. maj 20261.621 kr31 kr (2%)
8. maj 20261.590 kr41 kr (3%)
6. maj 20261.631 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.632 kr31 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret