Gå til hovedindhold

DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

DewaltRedskaberKulløs motorProfessionelt byggeriEAN: 5035048663110

DEWALT DCS570N-XJ 18V XR Rundsav med 64mm skæredybde og kulløs motor. Ergonomisk design med gummigreb til professionelle håndværkere og gør-det-selv. Læs mere

Pris fra 1.411 krtil 1.950 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.391 kr 6. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1411 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.411 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR rundsav Ø184mm u.batteri, m. ekstra skæredybde
1.545 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR Brushless 184mm Circular Saw - Bare Unit
1.629 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.719 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rundsav DeWALT DCS570N-XJ 18,4 cm - uden batteri
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rundsav DeWALT DCS570N-XJ 18,4 cm - uden batteri
1.819 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT Dewalt 18V XR Li-Ion rundsav, 184 mm - DCS570N-XJ
1.950 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.411 kr1.411 krKøb
2LavprisVærktøj1.545 kr1.545 krKøb
3Proshop DK1.629 kr1.629 krKøb
4Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
7Homeshop DK1.950 kr1.950 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEWALT DCS570N-XJ 18V XR Rundsav

Dewalt

DEWALT DCS570N-XJ 18V XR Rundsav med 64mm skæredybde og kulløs motor. Ergonomisk design med gummigreb til professionelle håndværkere og gør-det-selv.

• dewalt rundsav
• 18v rundsav
• håndrundsav
• dcs570n
• akkurundsav
• byggværktøj
• dewalt værktøj
• Professionelt byggeri
• Kulløs motor

Beskrivelse

DEWALT DCS570N-XJ 18V XR Rundsav er en professionel håndrundsav designet til krævende byggeopgaver. Med 64mm skæredybde og 184mm klinge skærer den præcist gennem træ og andre byggematerialer. Den kulløse motor leverer høj ydeevne og lang levetid, mens det ergonomiske design med gummibeklædt greb sikrer komfort ved længere brug. Nøglefri gerings- og dybdejustering med letlæselig skala gør saven alsidig til forskellige projekter. Spindellås muliggør hurtigt klingeskift, og elektronisk motorbremse øger sikkerheden. Perfekt til professionelle håndværkere og avancerede gør-det-selv brugere der kræver præcision og holdbarhed.

Specifikationer

vægt:3,6 kg
garanti:3 år europæisk DEWALT garanti
lydtryk:91 dB(A)
hastighed:5500 omdr/min
centerehul:16 mm
motor_type:Kulløs
leveres_med:24-tands karbidklinge, anslag, skiftenøgle, opsugningsspuds
klinge_diameter:184 mm
batteri_spænding:18V
maks_geringsvinkel:57°
vibration_hånd_arm:2,5 m/s²
maks_skæredybde_90_grader:64 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri og oplader med rundsaven?

Nej, DCS570N-XJ leveres som solo-model uden batteri og oplader. Du skal bruge eksisterende DEWALT 18V XR batterier.

Hvor dybt kan saven skære?

Saven har en maksimal skæredybde på 64mm ved 90° og kan skære i gering op til 57°.

Hvilke materialer kan jeg save i?

Saven er designet til træ og andre byggematerialer. Den medfølgende 24-tands karbidklinge giver effektiv skæring i træ.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.319 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 1.632 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.454 kr.

Den nuværende pris på 1.411 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for DeWALT DCS570N-XJ Rundsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.411 kr208 kr (13%)
25. maj 20261.619 kr208 kr (15%)
29. apr. 20261.411 kr111 kr (7%)
28. apr. 20261.522 kr111 kr (8%)
1. apr. 20261.411 kr169 kr (11%)
22. mar. 20261.580 kr169 kr (12%)
16. mar. 20261.411 kr20 kr (1%)
6. mar. 20261.391 kr241 kr (15%)
5. mar. 20261.632 kr241 kr (17%)
26. feb. 20261.391 kr54 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret