Gå til hovedindhold

DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO

DewaltRedskaberKulfri motor & LEDProfessionelt håndværkEAN: 5035048729168

DeWalt DCS572N-XJ 18V rundsav med 184mm klinge og kulfri motor. Perfekt til professionelle håndværkere med LED lys og støvblæser. Læs mere

Pris fra 1.744 krtil 2.571,16 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 827,16 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.691 kr 5. apr.

Sammenlign priser på DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1744 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT Rundsav Intet batteri
1.744 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO
1.937 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR rundsvav Ø184mm - u. batteri
1.999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR Brushless 184mm Rail Compatible Circular Saw - Bare Unit
2.107 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT Rundsav Intet batteri
2.139 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18V Rundsav 184mm For Før.skinne, Løs Enhed - DCS572N-XJ
2.150 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCS572N-XJ akku rundsav
2.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rundsav 18V DeWALT 184 mm (kun værktøj)
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rundsav 18V DeWALT 184 mm (kun værktøj)
2.519 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR rundsav DCS572N-XJ
2.571,16 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.744 kr1.744 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.937 kr1.937 krKøb
3LavprisVærktøj1.999 kr1.999 krKøb
4Proshop DK2.107 kr2.107 krKøb
5Ultrashop2.139 kr2.139 krKøb
6Homeshop DK2.150 kr2.150 krKøb
7BilligVVS DK2.199 kr2.199 krKøb
8Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
9Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
10EL-GROSSISTEN2.571,16 kr2.571,16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCS572N-XJ 18V Rundsav

Dewalt

DeWalt DCS572N-XJ 18V rundsav med 184mm klinge og kulfri motor. Perfekt til professionelle håndværkere med LED lys og støvblæser.

• rundsav
• cirkelsaw
• dewalt sav
• akkusav
• 18v sav
• dcs572n
• Professionelt håndværk
• Kulfri motor & LED

Beskrivelse

DeWalt DCS572N-XJ er en kraftfuld 18V XR rundsav med 184mm klinge, designet til professionelle håndværkere. Rundsaven har en kulfri motor for længere levetid og bedre ydeevne. LED-arbejdslys giver optimal synlighed af skærelinjen, mens den integrerede støvblæser holder arbejdsområdet rent. Savens ergonomiske design med ekstra håndtag sikrer komfort og kontrol under brug. Med maksimal skæredybde på 58mm ved 90° og mulighed for geringsskæring op til 57° er den ideel til en bred vifte af skærearbejder. AirLock-systemet tillader nem tilslutning af støvsuger for reduktion af støv. Leveres med 24-tands savklinge men uden batteri og lader.

Specifikationer

motor:Kulfri
vægt:3,6kg
led_lys:Ja
centerhul:16mm
hastighed:5.500 omdr./min
inkluderet:24-tands savklinge
batteritype:18V Li-ion
støvblæser:Ja
klingediameter:184mm
skæredybde_45:44.1mm
skæredybde_90:58mm
airlock_kompatibel:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger batteri og lader med?

Nej, DCS572N-XJ leveres som løs enhed uden batteri og lader.

Hvor dybt kan den skære?

Rundsaven kan skære op til 58mm ved 90° og 44,1mm ved 45° med den 184mm klinge.

Er den kompatibel med støvudsugning?

Ja, den har AirLock-system til nem tilslutning af støvsugerslange.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO

PriceData har fulgt prisen på DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.691 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.810 kr.

Den nuværende pris på 1.744 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for DeWALT - Cirkelsav - ledningfri - 184 mm - intet batteri - 18 V - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 20261.744 kr209 kr (11%)
13. apr. 20261.953 kr20 kr (1%)
6. apr. 20261.933 kr242 kr (14%)
5. apr. 20261.691 kr53 kr (3%)
4. apr. 20261.744 kr53 kr (3%)
2. apr. 20261.691 kr58 kr (3%)
26. mar. 20261.749 kr2 kr (0%)
18. mar. 20261.747 kr15 kr (1%)
17. mar. 20261.762 kr237 kr (12%)
16. mar. 20261.999 kr116 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret