Gå til hovedindhold

Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z

MakitaRedskaberStøvudsugningProfessionel slibningEAN: 0088381658584

Makita DBO180Z 18V excentersliber med 125mm skive og 3 hastigheder. Kompakt design med støvudsugning og overbelastningsbeskyttelse til præcis slibning. Læs mere

Pris fra 660 krtil 2.055 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 1.395 kr (68% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 651 kr 3. maj

Sammenlign priser på Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 660 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DBO180Z Excentersliber
660 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DBO180Z Excentersliber - SOLO
660 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v excentersliber 125mm li-ion solo - dbo180z (SOLO)
724 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita DBO180Z Sliber med tilfældigt kredsløb
774 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Excentersliber Makita DBO180Z 125 mm (ledningfri)
-4%779 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Excentersliber Makita DBO180Z 125 mm (ledningfri)
-4%799 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DBO180Z Excentersliber
869 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita excentersliber Ø125 - 18V u. batteri
1.120 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Excentersliber 125mm 18V - DBO180Z
1.150 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita excentersliber, 18V uden batteri, Ø125
1.199 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Excentersliber 125mm 18v li-ion ubl
1.411,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z
1.478,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita excentersliber, 18V uden batteri, Ø125
2.035 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita excentersliber, 18V uden batteri, Ø125
2.055 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK660 kr660 krKøb
2CS MEGASTORE DK660 kr699 krKøb
3Proshop DK724 kr763 krKøb
4Teknikproffset DK774 kr833 krKøb
5Boligcenter DK779 kr779 krKøb
6Vivas DK799 kr868 krKøb
7Ultrashop869 kr869 krKøb
8LavprisVærktøj1.120 kr1.120 krKøb
9Homeshop DK1.150 kr1.150 krKøb
10Greenline1.199 kr1.199 krKøb
11MaintainIt1.411,25 kr1.411,25 krKøb
12vvsfittings.dk1.478,75 kr1.478,75 krKøb
13LavprisVVS2.035 kr2.035 krKøb
14BilligVVS DK2.055 kr2.055 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DBO180Z Excentersliber 18V

Makita

Makita DBO180Z 18V excentersliber med 125mm skive og 3 hastigheder. Kompakt design med støvudsugning og overbelastningsbeskyttelse til præcis slibning.

• excentersliber
• orbital sander
• slibemaskine
• makita sliber
• 18v sliber
• akku sliber
• batterisliber
• Professionel slibning
• Støvudsugning

Beskrivelse

Makita DBO180Z er en professionel 18V excentersliber designet til krævende slibeopgaver. Med sin kompakte udformning og 125mm skive leverer den præcise resultater til træ, metal og andre materialer. Tre hastighedsindstillinger (7000-11000 min-1) giver optimal kontrol til forskellige opgaver. Den integrerede støvudsugning gennem slibesålen holder arbejdsområdet rent og forbedrer synligheden. Velcro-fastgørelse gør skift af slibepapir hurtigt og nemt. Gummibelagt greb sikrer komfortabel håndtering, mens overbelastningsbeskyttelse forlænger maskinens levetid. Ideel til håndværkere og seriøse hobbyfolk der kræver professionel kvalitet.

Specifikationer

vægt:1,7 kg
spænding:18V
svingkreds:2,8 mm
dimensioner:175x123x153 mm
hastigheder:3 trin (7000-11000 min-1)
batterityper:Li-ion 1,5-6,0 Ah
støvudsugning:Ja, gennem slibesålen
skærmstørrelse:125 mm
vibrationsniveau:<2,5 m/sek²
papirfastgørelse:Velcro
overbelastningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke batterier er kompatible med DBO180Z?

Alle Makita 18V Li-ion batterier fra 1,5 til 6,0 Ah er kompatible. Batterier fra andre mærker virker ikke.

Kan maskinen bruges til både træ og metal?

Ja, med det rigtige slibepapir kan DBO180Z bruges til træ, metal, plastik og andre materialer. Vælg kornstørrelse efter opgaven.

Hvor effektiv er støvudsugningen?

Støvudsugningen gennem slibesålen fanger langt det meste støv og holder arbejdsområdet næsten støvfrit uden ekstern støvsuger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z

PriceData har fulgt prisen på Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z i 178 dage. Laveste pris i perioden er 651 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 774 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 673 kr.

Den nuværende pris på 660 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Makita Excentersliber 18V. 125 mm. Uden lader, batteri samt kuffert. DBO180Z de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026660 kr6 kr (1%)
29. maj 2026666 kr7 kr (1%)
28. maj 2026673 kr1 kr (0%)
27. maj 2026674 kr7 kr (1%)
25. maj 2026681 kr7 kr (1%)
23. maj 2026688 kr14 kr (2%)
15. maj 2026674 kr6 kr (1%)
14. maj 2026680 kr8 kr (1%)
13. maj 2026688 kr35 kr (5%)
11. maj 2026653 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret