Gå til hovedindhold

DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed

DewaltRedskaberKulløs motorProfessionel slibningEAN: 5035048711668

DeWALT DCW210N-XJ 18V XR Excentersliber med kulløs motor og 125mm slibekrans. Lavt vibrationsniveau og variabel hastighed til alle materialer. Læs mere

Pris fra 1.007 krtil 1.559,4 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 552,4 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 985 kr 30. apr.

Sammenlign priser på DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1007 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT XR Rystepudser 18V
1.007 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT XR Rystepudser
1.110 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR Brushless 125mm Sander
1.140 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rystepudser DeWALT XR 125 mm 18 V (ledningfri)
1.159 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCW210N-XJ Excentersliber - 125 mm - 18 V
1.166 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rystepudser DeWALT XR 125 mm 18 V (ledningfri)
1.179 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed
1.250 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT XR Rystepudser 18V
1.289 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR excentersliber DCW210N-XJ
1.559,4 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.007 kr1.007 krKøb
2Teknikproffset DK1.110 kr1.169 krKøb
3Proshop DK1.140 kr1.140 krKøb
4Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.166 kr1.166 krKøb
6Vivas DK1.179 kr1.248 krKøb
7Homeshop DK1.250 kr1.250 krKøb
8Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.559,4 kr1.559,4 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DCW210N-XJ 18V XR Excentersliber

Dewalt

DeWALT DCW210N-XJ 18V XR Excentersliber med kulløs motor og 125mm slibekrans. Lavt vibrationsniveau og variabel hastighed til alle materialer.

• excentersliber
• rystepudser
• slibemaskine
• dewalt 18v
• orbital sander
• dcw210n
• kulløs sliber
• batterisliber
• Professionel slibning
• Kulløs motor

Beskrivelse

DeWALT DCW210N-XJ er en kraftfuld 18V XR excentersliber med kulløs motor til professionel slibning. Maskinen har en 125mm slibekrans og 2,6mm orbit for høj overfladefinish. Den kulløse motor sikrer lang levetid og høj effektivitet. Variabel hastighed kan tilpasses alle materialer, mens det lave vibrationsniveau gør den behagelig at bruge i længere perioder. Indbygget støvudblæsningsport til direkte tilkobling af støvsuger. Beklædt greb sikrer komfort og kontrol. Vægt kun 1 kg gør den let at håndtere. Leveres uden batteri og lader - perfekt til eksisterende 18V XR system.

Specifikationer

orbit:2,6mm
vægt:1,0 kg
hastighed:0-550 omdr./min
materiale:Aluminium dele
motortype:Kulløs
spænding:18V
slibekrans:125mm
strømkilde:Batteri (18V XR)
støjniveau:74 dB
grebsoverflade:Beklædt gummi
støvudblæsning:Integreret port
vibrationsniveau:4,37 m/s²
leverandørens_varenr:DCW210N-XJ

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger batteri og lader med?

Nej, DeWALT DCW210N-XJ leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle 18V XR batterier fra DeWALT.

Hvor lavt er vibrationsniveauet?

Maskinen har et lavt vibrationsniveau på 4,37 m/s², hvilket gør den behagelig at bruge i længere perioder uden træthed.

Kan den tilsluttes støvsuger?

Ja, den har indbygget støvudblæsningsport til direkte tilkobling af støvsuger eller DeWALT AirLock system for effektiv støvopsamling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed

PriceData har fulgt prisen på DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed i 182 dage. Laveste pris i perioden er 890 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 1.114 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 974 kr.

Den nuværende pris på 1.007 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for DeWALT 18v Excentersliber 125mm DCW210N-XJ Løs Enhed de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.007 kr22 kr (2%)
30. apr. 2026985 kr22 kr (2%)
27. apr. 20261.007 kr107 kr (10%)
25. apr. 20261.114 kr2 kr (0%)
24. apr. 20261.112 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.110 kr2 kr (0%)
21. apr. 20261.108 kr2 kr (0%)
19. apr. 20261.110 kr103 kr (10%)
18. apr. 20261.007 kr22 kr (2%)
10. apr. 2026985 kr22 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret