Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet

Bosch GroupRedskaberKulfri motorProfessionel slibningEAN: 4059952539652

Bosch GEX 18V-125 Professional batteridreven excentersliber med 125mm skive og kulfri motor. Optimal kontrol og ergonomisk design til professionelle. Læs mere

Pris fra 898 krtil 1.159 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 261 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 793 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 898 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet
898 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch EXCENTERSLIBER GEX 18V-125 SOLO - SOLO
934 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch GEX Professional 18V-125 Sliber med tilfældigt kredsløb Uden batteri Intet batteri
1.030 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Excentersliber Bosch GEX 18V-125 uden batteri
-11%1.049 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Excentersliber 18V-125 Solo - 0601372201
1.050 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Excentersliber Bosch GEX 18V-125 uden batteri
-11%1.069 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet
1.159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK898 kr898 krKøb
2CS MEGASTORE DK934 kr973 krKøb
3Teknikproffset DK1.030 kr1.089 krKøb
4Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
5Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb
6Vivas DK1.069 kr1.138 krKøb
7Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GEX 18V-125 Professional

Bosch Group

Bosch GEX 18V-125 Professional batteridreven excentersliber med 125mm skive og kulfri motor. Optimal kontrol og ergonomisk design til professionelle.

• excentersliber
• orbital sander
• bosch professional
• 18v værktøj
• batterisliber
• professional sliber
• Professionel slibning
• Kulfri motor

Beskrivelse

Bosch GEX 18V-125 Professional er en batteridreven excentersliber designet til professionelle håndværkere og ambitiøse gør-det-selv-enthusiaster. Med en 125mm slibesål og hastighed på 6.000-10.000 omdr./min leverer den ensartet og glat finish på træ, metal og plastik. Den ergonomiske konstruktion med perfekt balance sikrer optimal kontrol, mens den kulfri motor giver længere levetid og effektivt arbejde. Kompatibel med Bosch Professional 18V-system og leveres med støvpose, slibetallerken og burrelåsssystem. Batteri ikke inkluderet.

Specifikationer

motor:Kulfri motor
vægt:1,1 kg
spænding:18V
dimensioner:224 x 153 x 108 mm
vibrationer:1,9 m/s²
fastgørelse:Burrelåsssystem
lydtrykniveau:63,5 dB(A)
skivediameter:125 mm
svingningstal:12.000-20.000 omdr./min
omdrejningstal:6.000-10.000 omdr./min
lydeffektniveau:74,5 dB(A)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med sliberen?

Nej, batteri og lader er ikke inkluderet. Sliberen er kompatibel med alle Bosch Professional 18V batterier.

Hvilken størrelse slibeark skal jeg bruge?

Der bruges runde slibeark på 125 mm diameter med burrelåsssystem (velcro-bagside).

Kan den bruges til forskellige materialer?

Ja, den er velegnet til slibning af træ, metal, plastik og malede overflader med det rigtige slibeark.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet i 186 dage. Laveste pris i perioden er 793 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 1.012 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 878 kr.

Den nuværende pris på 898 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Bosch GEX Professional 18V-125 Excentersliber Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026898 kr6 kr (1%)
27. maj 2026904 kr25 kr (3%)
27. apr. 2026879 kr29 kr (3%)
26. apr. 2026850 kr56 kr (6%)
25. apr. 2026906 kr27 kr (3%)
10. apr. 2026879 kr76 kr (9%)
8. apr. 2026803 kr60 kr (7%)
7. apr. 2026863 kr6 kr (1%)
6. apr. 2026869 kr7 kr (1%)
5. apr. 2026876 kr73 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret