Gå til hovedindhold

Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

MakitaRedskaberUltrakompakt designProfessionelle håndværkereEAN: 0088381851770

Makita DJR188Z er en ultrakompakt 18V bajonetsav med ny vertikal gearkonstruktion. Værktøjsfrit klingeskift og motorbremse for maksimal produktivitet. Læs mere

Pris fra 1.131 krtil 1.989,71 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 858,71 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1131 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJR188 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.131 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bajonetsav 18 V Makita DJR188 - uden batteri og lader
-12%1.319 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bajonetsav 18 V Makita DJR188 - uden batteri og lader
-12%1.339 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita kompakt bajonetsav, 18V u. batteri
1.342 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJR188 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V
1.399 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJR188 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.419 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert
1.449 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18V - DJR188Z
1.550 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Kompakt Bajonetsav 18 Volt uden batteri
1.908 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Kompakt Bajonetsav uden batteri på 18 volt
1.908 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BAJONETSAV 18V DJR188Z UBL
1.989,71 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.131 kr1.131 krKøb
2Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
3Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
4LavprisVærktøj1.342 kr1.342 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.399 kr1.399 krKøb
6Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
7Proshop DK1.449 kr1.449 krKøb
8Homeshop DK1.550 kr1.550 krKøb
9BilligVVS DK1.908 kr1.908 krKøb
10LavprisVVS1.908 kr1.908 krKøb
11EL-GROSSISTEN1.989,71 kr1.989,71 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJR188Z 18V Kompakt Bajonetsav

Makita

Makita DJR188Z er en ultrakompakt 18V bajonetsav med ny vertikal gearkonstruktion. Værktøjsfrit klingeskift og motorbremse for maksimal produktivitet.

• bajonetsav
• reciprocating saw
• makita sav
• akku sav
• batterisav
• kompakt sav
• djr188z
• Professionelle håndværkere
• Ultrakompakt design

Beskrivelse

Makita DJR188Z er en revolutionær ultrakompakt bajonetsav designet til professionelle håndværkere og erfarne gør-det-selv-folk. Med sin innovative vertikale gearkonstruktion leverer denne 18V bajonetsav exceptionel ydeevne i et kompakt format. Værktøjsfrit klingeskift gør det hurtigt og nemt at skifte mellem forskellige materialer, mens den indbyggede motorbremse og overbelastningsbeskyttelse sikrer både sikkerhed og lang levetid. Saven er kompatibel med alle Makitas 18V Li-ion batterier (1,5-6,0 Ah) og leveres uden batteri og lader, hvilket giver fleksibilitet i dit eksisterende værktøjssystem. Med sine kompakte dimensioner på kun 316x81x220 mm og en vægt på 2,9 kg er den perfekt til arbejde i trange rum.

Specifikationer

vægt:2,9 kg
garanti:2 år
slagantal:0-2.800 min-1
spænding:18V
vibration:15,5 m/sek²
batterikap:1,5-6,0 Ah
makseffekt:460 Watt
dimensioner:316x81x220 mm
klingeskift:Værktøjsfrit
motorbremse:Ja
batteri_inkl:Nej
metalrør_kap:130 mm
overbelastning:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger der batteri til saven?

Nej, DJR188Z leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makitas 18V Li-ion batterier fra 1,5-6,0 Ah.

Kan man skifte klinger uden værktøj?

Ja, saven har værktøjsfrit klingeskift som gør det hurtigt og nemt at skifte mellem forskellige klingetyper.

Hvor kompakt er denne bajonetsav?

Med dimensioner på 316x81x220 mm og vægt på kun 2,9 kg er det Makitas mest kompakte bajonetsav i 18V serien.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

PriceData har fulgt prisen på Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.081 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.236 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.116 kr.

Den nuværende pris på 1.131 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 21 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Makita 18v bajonetsav djr188z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. mar. 20261.131 kr9 kr (1%)
26. feb. 20261.122 kr19 kr (2%)
17. feb. 20261.141 kr60 kr (6%)
14. feb. 20261.081 kr60 kr (5%)
12. feb. 20261.141 kr60 kr (6%)
11. feb. 20261.081 kr61 kr (5%)
7. feb. 20261.142 kr61 kr (6%)
6. feb. 20261.081 kr61 kr (5%)
1. feb. 20261.142 kr61 kr (6%)
31. jan. 20261.081 kr61 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret