Gå til hovedindhold

Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

MakitaRedskaberKompakt designProfessionelt håndværkEAN: 0088381806640

Makita DJR186Z er en kompakt 18V bajonetsav med vertikal gearkonstruktion. Perfekt til skæreopgaver i træ og metal med praktisk klingeskift. Læs mere

Pris fra 883 krtil 1.999 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 1.116 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 867 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 883 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
883 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18V Li-Ion - DJR186Z
942 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bajonetsav 18 V Makita DJR186 - uden batteri og lader
-10%1.029 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bajonetsav 18 V Makita DJR186 - uden batteri og lader
-10%1.049 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJR186Z, Bajonetsav. - Uden batteri og oplader - SOLO
1.087 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.139 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita bajonetsav, 18V u. batteri
1.355 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18V - DJR186Z
1.550 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BAJONETSAV 18V LI-ION DJR186Z UBL
1.812,1 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bajonetsav 18v li-ion djr186z ubl
1.935 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18 Volt uden batteri
1.999 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav uden batteri på 18 volt
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK883 kr883 krKøb
2Proshop DK942 kr981 krKøb
3Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
4Vivas DK1.049 kr1.118 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.087 kr1.087 krKøb
6Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
7LavprisVærktøj1.355 kr1.355 krKøb
8Homeshop DK1.550 kr1.550 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.812,1 kr1.812,1 krKøb
10MaintainIt1.935 kr1.935 krKøb
11BilligVVS DK1.999 kr1.999 krKøb
12LavprisVVS1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJR186Z Bajonetsav 18V

Makita

Makita DJR186Z er en kompakt 18V bajonetsav med vertikal gearkonstruktion. Perfekt til skæreopgaver i træ og metal med praktisk klingeskift.

• bajonetsav
• stiksav
• reciproksav
• makita sav
• 18v sav
• akkusav
• træsav
• metalsav
• Professionelt håndværk
• Kompakt design

Beskrivelse

Makita DJR186Z er en kompakt og kraftfuld 18V bajonetsav designet til professionelle håndværkere og erfarne gør-det-selv folk. Med sin nye vertikale gearkonstruktion leverer den optimal ydeevne i et kompakt format. Bajonetsaven er udstyret med praktisk klingeskift uden brug af værktøj, elektronisk motorbremse og overbelastningsbeskyttelse for sikker drift. Det udvendige kulskift gør vedligeholdelse enkel. Maskinen er kompatibel med Makitas 18V Li-ion batterisystem og leveres uden batterier og lader. Ideal til skæreopgaver i træ, metal og andre materialer både indendørs og udendørs.

Specifikationer

vægt:3,8 kg
garanti:2 år
spænding:18V
dimensioner:486 x 81 x 223 mm
klingeskift:Uden værktøj
motorbremse:Ja
batterikapacitet:1,5-6,0 Ah
vibrationsniveau:12,5 m/s²
kapacitet_metalrør:130 mm
batterier_medfølger:Nej
overbelastningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger der batterier med DJR186Z?

Nej, Makita DJR186Z leveres uden batterier og lader. Den er kompatibel med alle Makitas 18V Li-ion batterier.

Kan jeg skifte klinge uden værktøj?

Ja, DJR186Z har praktisk klingeskift uden brug af værktøj, så du hurtigt kan skifte mellem forskellige klinger.

Hvad er den maksimale kapacitet i metalrør?

Bajonetsaven kan skære gennem metalrør op til 130 mm i diameter afhængigt af klingetypen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet i 185 dage. Laveste pris i perioden er 867 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 971 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 904 kr.

Den nuværende pris på 883 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Makita DJR186 Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026883 kr10 kr (1%)
17. maj 2026873 kr6 kr (1%)
30. apr. 2026867 kr14 kr (2%)
29. apr. 2026881 kr12 kr (1%)
27. apr. 2026893 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026892 kr4 kr (0%)
25. apr. 2026888 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026889 kr3 kr (0%)
23. apr. 2026886 kr6 kr (1%)
22. apr. 2026892 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret