Gå til hovedindhold

Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

MakitaRedskaberKulfri motorProfessionel håndværkEAN: 0088381806121

Makita DJR187Z er en kompakt 18V kulfri bajonetsav med 2 hastigheder og værktøjsfrit klingeskift. Perfekt til både træ- og metalbearbejdning med motorbremse. Læs mere

Pris fra 1.497 krtil 2.642,5 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 1.145,5 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.341 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1497 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJR187Z Bajonetsav intet batteri
1.497 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert
1.570 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bajonetsav 18 V Makita DJR187Z - uden batteri
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bajonetsav 18 V Makita DJR187Z - uden batteri
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJR187Z Bajonetsav intet batteri
1.679 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita bajonetsav, kulløs, 18V u. batteri
1.870 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJR187Z - Bajonetsav - 18 V - Uden batteri og oplader - SOLO
1.937 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18V - DJR187Z
1.999 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BAJONETSAV 18V LI-ION DJR187Z UBL
2.316,71 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bajonetsav 18v li-ion djr187z ubl
2.473,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav (kulløs) 18 Volt uden batteri
2.579 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav (kulløs) uden batteri på 18 volt
2.579 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Bajonetsav 18V. Uden batterier, lader og kuffert. DJR187Z
2.642,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.497 kr1.497 krKøb
2Proshop DK1.570 kr1.570 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
5Ultrashop1.679 kr1.679 krKøb
6LavprisVærktøj1.870 kr1.870 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.937 kr1.937 krKøb
8Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
9EL-GROSSISTEN2.316,71 kr2.316,71 krKøb
10MaintainIt2.473,75 kr2.473,75 krKøb
11BilligVVS DK2.579 kr2.579 krKøb
12LavprisVVS2.579 kr2.579 krKøb
13vvsfittings.dk2.642,5 kr2.642,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJR187Z Bajonetsav 18V

Makita

Makita DJR187Z er en kompakt 18V kulfri bajonetsav med 2 hastigheder og værktøjsfrit klingeskift. Perfekt til både træ- og metalbearbejdning med motorbremse.

• bajonetsav
• stiksav
• makita værktøj
• 18v
• kulfri motor
• sav
• håndværktøj
• Professionel håndværk
• Kulfri motor

Beskrivelse

Makita DJR187Z er en kompakt og kraftfuld 18V bajonetsav med kulfri motor, der sikrer lang levetid og minimal vedligeholdelse. Bajonetsaven har 2 hastighedsindstillinger (0-2300 og 0-3000 min-1) og slaglængde på 32mm, hvilket gør den ideel til både træ- og metalbearbejdning. Den ergonomiske design og LED-lys sikrer komfortabel og præcis arbejde. Værktøjsfrit klingeskift gør det hurtigt og nemt at skifte mellem forskellige klinger. Maskinen har motorbremse og overbelastningsbeskyttelse for øget sikkerhed. Leveres uden batteri, lader og kuffert, så du kan bruge dine eksisterende 18V Makita batterier. Perfekt til både professionelle håndværkere og erfarne gør-det-selv-folk der kræver pålidelig og kraftfuld ydeevne.

Specifikationer

vægt:3.7 kg
garanti:2 år
led_lys:ja
spænding:18V
dimensioner:439 x 83 x 231 mm
klingeskift:værktøjsfrit
motorbremse:ja
slaglængde:32 mm
slagantal_gear1:0-2300 min-1
slagantal_gear2:0-3000 min-1
batterikapacitet:1.5-6.0 Ah
vibrationsniveau:16.5 m/sek²
kapacitet_metalrør:130 mm
overbelastningsbeskyttelse:ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med bajonetsaven?

Nej, DJR187Z leveres uden batteri, lader og kuffert. Du kan bruge eksisterende 18V Makita batterier.

Hvor let er det at skifte klinger?

Meget let - maskinen har værktøjsfrit klingeskift, så du kan skifte klinger hurtigt uden brug af ekstra værktøj.

Kan den bruges til metalskæring?

Ja, bajonetsaven er beregnet til gnistfri skæring i metal og har kapacitet til metalrør op til 130mm diameter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

PriceData har fulgt prisen på Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.283 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 1.500 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.410 kr.

Den nuværende pris på 1.497 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Makita 18v bajonetsav DJR187Z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.497 kr113 kr (8%)
12. maj 20261.384 kr2 kr (0%)
10. maj 20261.386 kr22 kr (2%)
1. maj 20261.364 kr63 kr (4%)
30. apr. 20261.427 kr63 kr (5%)
24. apr. 20261.364 kr46 kr (3%)
23. apr. 20261.410 kr8 kr (1%)
22. apr. 20261.402 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.401 kr37 kr (3%)
28. mar. 20261.364 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret