Gå til hovedindhold

Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO

MakitaRedskaberLED-lys og værktøjsfri bladeskiftProfessionelt håndværkEAN: 0088381652292

Makita DJR183Z bajonetsav 18V med værktøjsfri bladeskift og LED-belysning. Kompakt design til svært tilgængelige steder med gummibelagt greb. Læs mere

Pris fra 629 krtil 1.350 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 721 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 598 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 629 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJR183Z Bajonetsav LXT DJR183Z 18 V Intet batteri
629 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJR183Z
645 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO
651 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita DJR183Z Bajonetsav LXT DJR183Z 18 V Intet batteri
714 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bajonetsav Makita LXT DJR183Z 18 V - uden batteri
-3%749 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bajonetsav Makita LXT DJR183Z 18 V - uden batteri
-3%769 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJR183Z Bajonetsav LXT DJR183Z 18 V Intet batteri
799 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita bajonetsav 18V DJR183Z, uden batteri & lader
998 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Bajonetsav 18V - DJR183Z
1.350 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK629 kr629 krKøb
2Proshop DK645 kr684 krKøb
3CS MEGASTORE DK651 kr690 krKøb
4Teknikproffset DK714 kr773 krKøb
5Boligcenter DK749 kr749 krKøb
6Vivas DK769 kr838 krKøb
7Ultrashop799 kr799 krKøb
8Elvvs.dk998 kr998 krKøb
9Homeshop DK1.350 kr1.350 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJR183Z Bajonetsav 18V

Makita

Makita DJR183Z bajonetsav 18V med værktøjsfri bladeskift og LED-belysning. Kompakt design til svært tilgængelige steder med gummibelagt greb.

• bajonetsav
• reciprokksav
• tigersav
• djr183z
• makita 18v
• akku bajonetsav
• trådløs sav
• Professionelt håndværk
• LED-lys og værktøjsfri bladeskift

Beskrivelse

Makita DJR183Z er en kompakt og let 18V Li-ion bajonetsav designet til professionelle håndværkere og krævende hobbyfolk. Med sine to separate kontakter muliggør saven forskellige arbejdsstillinger, og den kan nå selv de mest svært tilgængelige steder. Slaglængden på 13 mm og det justerbare slagantal mellem 0-3.300 min-1 sikrer optimal performance til både træ og metal. LED-lampen forbedrer synligheden i mørke arbejdsområder, mens det værktøjsfri bladeskift gør arbejdet hurtigere og mere effektivt. Den ergonomiske gummibelægning giver komfortabel håndtering under længere arbejdsperioder. Overbelastningsbeskyttelsen forlænger værktøjets levetid. Leveres uden batteri, lader og kuffert - kompatibel med hele Makita LXT batterisystem.

Specifikationer

vægt:1,52 kg
garanti:2 år
slagantal:0-3.300 min-1
spænding:18V Li-ion
dimensioner:397 x 81 x 210 mm
slaglængde:13 mm
special_features:LED-lysVærktøjsfri bladeskiftOverbelastningsbeskyttelseGummibelagt greb
vibrationsniveau:8,0 m/s²
batteri_kapacitet:1,5-6,0 Ah
kapacitet_metalrør:50 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med DJR183Z?

Nej, DJR183Z leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier fra 1,5-6,0 Ah.

Hvilke materialer kan den skære i?

DJR183Z kan skære i træ, metal (rør op til 50mm), plast og andre byggeMaterialer afhængigt af det valgte savklinge.

Hvor lang er garantien på Makita DJR183Z?

Standard garanti er 2 år. Ved registrering online hos Makita kan garantien udvides til 3 år.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO i 183 dage. Laveste pris i perioden er 598 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 641 kr.

Den nuværende pris på 629 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Makita DJR183 - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026629 kr20 kr (3%)
24. maj 2026609 kr10 kr (2%)
23. maj 2026619 kr6 kr (1%)
22. maj 2026625 kr4 kr (1%)
12. maj 2026629 kr28 kr (5%)
9. maj 2026601 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026598 kr31 kr (5%)
23. apr. 2026629 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026628 kr1 kr (0%)
7. apr. 2026629 kr29 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret