Gå til hovedindhold

L'Oréal Professionnel Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml

L'Oréal ProfessionnelShampooEAN: 3474637268398
Pris fra 189 krtil 268 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 164 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml
189 kr
Til butik
Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml billede

Produktinformation

Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo er specielt designet til blondt hår for at bevare og forlænge hårfarvens intensitet og glans. Denne skånsomme shampoo beskytter håret mod farveudvaskning og samtidig styrker og plejer det. Anvendelse: For at bruge shampooen, massér den ind i vådt hår, skum op og skyl derefter grundigt ud. Gentag om nødvendigt, og brug derefter en conditioner fra samme serie for optimal pleje af dit blonde hår.

Produktspecifikationer

Mærke: Loreal
Kategori: Shampoo
Størrelse: 300.00ml
Artikel nr.: 3474637268398
EAN: 3474637268398
Varenr.: 3474637268398
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Purple Shampoo 300m
192 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Purple Shampoo (300 ml)
-26%193 kr
Før 262 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Purple Shampoo (300 ml) billede

Produktinformation

[ANBEFALES TIL FARVET HÅR] Et professionelt neutraliserende lilla shampoo til lyst hår, der neutraliserer uønskede gule toner. [VIDENSKABELIG OPDAGELSE] Fra dag 1 efter farvning reflekterer håret alle 5 dimensioner af farvespektret. Men disse dimensioner ændrer sig over tid, hvilket fører til udvaskede og blegede farveresultater, nogle gange med uønskede nuancer. [PATENTERET TEKNOLOGI] Denne plejende shampoo er formuleret med lilla farvepigmenter og plejende ingredienser. Håret bliver med det samme rent, næringsberiget, 91 % stærkere*, 76 % mere fugtmættet* og omgående 59 % mere skinnende*. [PROFESSIONEL FORMEL] Den cremede lilla formel har effekt på de 5 farvedimensioner, når den bruges sammen med det komplette Vitamino Color Spectrum-system**. Glans: Ultrahøj glaslignende glans. Mætning: Rige, levende farver. Kontrast: Optimal opfattelse mellem flere nuancer. Tone: Uønskede nuancer neutraliseres. Lyshed: Niveauet af lyshed og mørke bevares godt. *Instrumentelt test efter påføring af lilla shampoo. **Instrumentelt test efter brug af det komplette Vitamino Color Spectrum-system efter 4 uger.

Produktspecifikationer

Kategori: Shampoo
0
Artikel nr.: E4325700
EAN: 3474637268398
Varenr.: B097037
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Purple Shampoo 300 ml
-25%196,5 kr
Før 262 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo Purple
221 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L'Oréal Paris Color Spectrum Green Hair Shampoo - 300 ml
256 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Purple Shampoo 300 ml
268 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK189 kr218 krKøb
2Cocopanda DK192 kr192 krKøb
3Bangerhead DK193 kr193 krKøb
4NiceHair.dk196,5 kr196,5 krKøb
5Lyko DK221 kr221 krKøb
6Proshop DK256 kr295 krKøb
7NordicFeel DK268 kr268 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml

PriceData har fulgt prisen på Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 150,4 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 173 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo - Blond Hair 300 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026189 kr9 kr (5%)
29. maj 2026180 kr9 kr (5%)
23. maj 2026189 kr9 kr (5%)
8. maj 2026180 kr12 kr (7%)
28. apr. 2026168 kr12 kr (7%)
23. apr. 2026180 kr12 kr (7%)
22. apr. 2026168 kr
16. apr. 2026168,09 kr
15. apr. 2026168 kr
14. apr. 2026168,09 kr1,09 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret