Gå til hovedindhold

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml)

L'Oréal ProfessionnelShampooBevarer farve i 100 dageFarvebehandlet og afbleget hårEAN: 3474637268763

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo bevarer din hårfarves livlighed i op til 100 dage. Formuleret med ferulsyre og citric acid. Læs mere

Pris fra 282 krtil 381 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 99 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 227 kr 25. apr.

Sammenlign priser på L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 282 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml
-25%282 kr
Før 376 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml
299 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml)
-17%313 kr
Før 376 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml
313 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml
349 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml
381 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk282 kr282 krKøb
2Beautycos DK299 kr328 krKøb
3Bangerhead DK313 kr313 krKøb
4Lyko DK313 kr313 krKøb
5Cocopanda DK349 kr349 krKøb
6NordicFeel DK381 kr381 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 500 ml

L'Oréal Professionnel

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo bevarer din hårfarves livlighed i op til 100 dage. Formuleret med ferulsyre og citric acid.

• farveshampoo
• farvebevarende shampoo
• professionel hårpleje
• color spectrum
• vitamino shampoo
• L'Oreal shampoo
• Farvebehandlet og afbleget hår
• Bevarer farve i 100 dage

Beskrivelse

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo er specielt udviklet til farvebehandlet og afbleget hår. Den unikke formel med ferulsyre og citric acid hjælper med at fastholde farven inde i hårfiberen og bevarer din hårfarves livlighed fra dag 1 i op til 100 dage. Shampooen renser håret øjeblikkeligt og efterlader det næret, 96% stærkere og 68% blødere. Produktet yder effekt på alle 5 farvedimensioner: ultrahøj glasagtig glans, varme livlige farver, optimal kontrast mellem nuancer, neutralisering af uønskede reflekser og bevarelse af lyse og mørke toner. Perfekt til alle der ønsker at bevare deres smukke hårfarve længere med professionel kvalitet.

Specifikationer

Effekt:96% stærkere hår, 68% blødere
Volumen:500 ml
Egnet til:Farvebehandlet og afbleget hår
Farvebevarelse:Op til 100 dage
Farvedimensioner:5 dimensioner (glans, mætning, kontrast, tone, klarhed)
Aktive ingredienser:Ferulsyre + citric acid

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe bevarer shampooen min hårfarve?

L'Oréal Vitamino Color Spectrum Shampoo bevarer din hårfarves livlighed fra dag 1 i op til 100 dage ved regelmæssig brug af hele rutinen.

Hvilke ingredienser beskytter mod farvefalming?

Shampooen er formuleret med ferulsyre og citric acid, som hjælper med at fastholde farvepigmenterne inde i hårfiberen og forhindrer udvaskede farveresultater.

Kan den bruges på alle typer farvebehandlet hår?

Ja, shampooen er egnet til både farvebehandlet og afbleget hår. Den virker effektivt på alle 5 farvedimensioner og neutraliserer uønskede reflekser.

Hvordan påvirker den hårets struktur?

Shampooen gør håret 96% stærkere og 68% blødere samtidig med at den giver ultrahøj glasagtig glans og optimal kontrast mellem nuancer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml)

PriceData har fulgt prisen på L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 222,64 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 258 kr.

Den nuværende pris på 282 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (500 ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026282 kr6 kr (2%)
30. maj 2026288 kr6 kr (2%)
28. maj 2026282 kr17 kr (6%)
27. maj 2026299 kr11 kr (4%)
21. maj 2026288 kr11 kr (4%)
20. maj 2026299 kr72 kr (32%)
25. apr. 2026227 kr21,82 kr (9%)
24. apr. 2026248,82 kr50,18 kr (17%)
23. apr. 2026299 kr50,18 kr (20%)
22. apr. 2026248,82 kr5,71 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret