Gå til hovedindhold

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml)

L'Oréal ProfessionnelShampooEAN: 3474637268527
Pris fra 189 krtil 271 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 157,01 kr 16. mar.

Sammenlign priser på L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml
189 kr
Til butik
Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml billede

Produktinformation

Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo er specielt designet til farvet hår, da den forsigtigt renser håret og bevarer farvens intensitet. Den unikke formel beskytter mod falmen og bevarer hårets glans og blødhed. Anvendelse: For at bruge produktet, masser en passende mængde ind i vådt hår, skum godt op og skyl grundigt. Gentag om nødvendigt. For bedste resultater, brug sammen med Loreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Conditioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Loreal
Kategori: Shampoo & Conditioner
Størrelse: 300.00ml
Artikel nr.: 3474637268527
EAN: 3474637268527
Varenr.: 3474637268527
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml)
-25%196 kr
Før 262 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) billede

Produktinformation

ANBEFALES TIL FARVET HÅR - Velegnet til farvet og lysnet hår. Bevar farvens livskraft fra dag 1 i op til 100 dage*. VIDENSKABELIG OPDAGELSE - På dag 1 efter farvning afspejler dit hår alle 5 dimensioner i farvespektret. Men disse dimensioner ændrer sig over tid, hvilket fører til udvaskede og blegede farveresultater, nogle gange med uønskede nuancer. PATENTERET TEKNOLOGI - Vitamino Color Spectrum-systemet, formuleret med ferulinsyre og citronsyre, låser farvepigmenterne inde i fibrerne for at bevare farvens livskraft fra dag 1 i op til 100 dage*. Dette ultra plejende shampoo renser straks og gør håret næringsberiget, 96 % stærkere** og 68 % blødere**. PROFESSIONEL FORMULERING - Vitamino Color Spectrum-systemet giver effekt på de 5 farvedimensioner***. Glans: Ultrahøj glasslignende glans. Mætning: Rige, livlige farver. Kontrast: Optimal opfattelse mellem flere nuancer. Tone: Uønskede nuancer neutraliseres. Lyshed: Niveaum af lyshed og mørke er godt bevaret. *Instrumentelt test med det fulde Vitamino Color Spectrum-system. **Instrumentelt test efter anvendelse af shampoo. ***Instrumentelt test efter brug af det fulde Vitamino Color Spectrum-system efter 4 uger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Shampoo
0
Artikel nr.: E4327000
EAN: 3474637268527
Varenr.: B097031
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml
-25%196,5 kr
Før 262 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
L'Oreal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml billede

Produktinformation

L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo er en shampoo til farvebehandlet og afbleget hår. Bevar din hårfarves livlighed på dag 1 i op til 100 dage*. På nyfarvet hår reflekterer håret de 5 dimensioner af farvespektret. Men disse dimensio...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Shampoo & Conditioner
EAN: 3474637268527
Varenr.: 118289
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml
221 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml
257 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo 300 ml
268 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L'Oréal Paris Vitamino Color Spectrum Hair Shampoo - 300 ml
271 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK189 kr218 krKøb
2Bangerhead DK196 kr196 krKøb
3NiceHair.dk196,5 kr196,5 krKøb
4Lyko DK221 kr221 krKøb
5Cocopanda DK257 kr257 krKøb
6NordicFeel DK268 kr268 krKøb
7Proshop DK271 kr310 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml)

PriceData har fulgt prisen på L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 172 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for L'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Shampoo (300 ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026189 kr16,03 kr (9%)
24. apr. 2026172,97 kr16,03 kr (8%)
23. apr. 2026189 kr16,03 kr (9%)
15. apr. 2026172,97 kr4,88 kr (3%)
10. apr. 2026168,09 kr20,91 kr (11%)
9. apr. 2026189 kr20,91 kr (12%)
7. apr. 2026168,09 kr3,91 kr (2%)
6. apr. 2026172 kr3,91 kr (2%)
5. apr. 2026168,09 kr20,91 kr (11%)
4. apr. 2026189 kr20,91 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret