Gå til hovedindhold

L'Oréal Professionnel L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml)

Pris fra 149 krtil 289 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 106 kr 21. maj

Sammenlign priser på L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300 ml
149 kr
Til butik
L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300 ml billede

Produktinformation

Denne shampoo er designet til at behandle ubehag og irritation i hovedbunden, som ofte er forbundet med en tør, følsom eller kløende hovedbund. Shampooen indeholder ingredienser, der har til formål at berolige hovedbunden, såsom botaniske ekstrakter og fugtgivende midler. Produktet har til formål at fremme et sundere hovedbundsmiljø ved at behandle almindelige gener, herunder tørhed, rødme og kløe. Anvendelse:Påfør shampooen jævnt i våd hovedbund og hår. Skum blidt op med fingerspidserne, indtil der dannes en let skum. Skyl grundigt.

Produktspecifikationer

Mærke: Loreal
Kategori: Shampoo & Conditioner
Størrelse: 300.00ml
Artikel nr.: 3474637090487
EAN: 3474637090487
Varenr.: 3474637090487
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300 ml
-25%163,5 kr
Før 218 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
L'Oreal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300 ml billede

Produktinformation

L'Oréal Pro Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo er en mild shampoo til dig med en stresset og sensitiv hovedbund. Den **renser håret skånsomt** uden at fjerne fugten fra håret, samtidig med at den går ind og **beroliger** hovedbunden så du **undgå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Shampoo & Conditioner
EAN: 3474637090487
Varenr.: 104463
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml)
-25%164 kr
Før 218 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) billede

Produktinformation

[Scalp Advanced Anti-discomfort Dermo-regulator shampoo er designet til en følsom hovedbund. Den renser skånsomt, samtidig med at den beroliger en følsom hovedbund mod ubehag. Håret bliver blødt, strålende og fugtet. [AKTIVE INGREDIENSER]: Beriget med niacinamid, et vitamin fra B3-familien, der er kendt for sine beroligende og lindrende egenskaber. [PROFESSIONEL]: Lavet af professionelle hårplejere. Samarbejde mellem tre hovedbundseksperter: Balayage- og farveekspert Vivek Shyam Bhatia fra Indien, state-of-the-art hovedbundsekspert Takku Orii fra Japan og permanent- og hovedbundsekspert Jimmy Jiang fra Kina. [VIDENSKABELIGT DOKUMENTERET EFFEKT]: Efter kun én brug: professionel restaurering for 83% mindre ubehag ved én brug* Efter kun 1 brug, 49% blødere hår** [DUFT]: En duftsammensætning, omgivet af en forfriskende brise. [EKSPERTTIP]: Efter shampooing, brug sammen med Scalp Advanced Anti-discomfort Intense soother treatment for ekstra beroligende virkning. *Selvvurdering på 32 personer efter påføring af shampoo + indpakning og hårtørring **Instrumentel test...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Til hårbunden
Vægt: 350g
Artikel nr.: E3847900
EAN: 3474637090487
Varenr.: B083353
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Treatment 3
180 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300 ml
218 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo 300m
236 kr
Til butik
Gå til Spartoo DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Shampoo L'oréal Scalp Advanced Shampoo - Sensitive Scalp 300 ml
-5%289 kr
Før 304 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK149 kr178 krKøb
2NiceHair.dk163,5 kr163,5 krKøb
3Bangerhead DK164 kr164 krKøb
4Lyko DK180 kr180 krKøb
5NordicFeel DK218 kr218 krKøb
6Cocopanda DK236 kr236 krKøb
7Spartoo DK289 kr327 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml)

PriceData har fulgt prisen på L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 106 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 128 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 16% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for L’Oréal Professionnel Scalp Advanced Anti-Discomfort Shampoo (300 ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026149 kr43 kr (41%)
21. maj 2026106 kr43 kr (29%)
20. maj 2026149 kr43 kr (41%)
5. maj 2026106 kr43 kr (29%)
3. maj 2026149 kr43 kr (41%)
21. apr. 2026106 kr43 kr (29%)
20. apr. 2026149 kr43 kr (41%)
12. mar. 2026106 kr25,05 kr (19%)
11. mar. 2026131,05 kr25,05 kr (24%)
5. feb. 2026106 kr21 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret