Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning

Lauritz KnudsenEludstyrTrådløs batteridriftSmart home automationEAN: 5703302161589

Lauritz Knudsen IHC Wireless FUGA Batteritryk med 2 tryk til trådløs styring af lys og elektrisk udstyr. Batteridrevet med CR2032, 868 MHz. Læs mere

Pris fra 512 krtil 662,19 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 150,19 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 502 kr 31. mar.

Sammenlign priser på LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 512 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning
512 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless FUGA batteritryk 2 slutte 1 modul, uden afdækning
512 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IHC Wireless Fuga batteritryk 2 slutte uden afdækning
533 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC wireless batteritryk med 2 slutte, uden afdækning
559 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ihc W Fuga Batteritryk 2sl Ua
568 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, Uden afdækning
579 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Batteritryk 2Sl
596,99 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga batteritryk 2sl
616,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga batteritryk 2 slutte uden afdækning
662,19 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga batteritryk 2 slutte uden afdækning
662,19 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl512 kr512 krKøb
2Proshop DK512 kr551 krKøb
3CS MEGASTORE DK533 kr572 krKøb
4Greenline559 kr559 krKøb
5Elvvs.dk568 kr568 krKøb
6BilligVVS DK579 kr579 krKøb
7Billigelogvvs.dk596,99 kr596,99 krKøb
8MaintainIt616,25 kr616,25 krKøb
9EL-GROSSISTEN662,19 kr662,19 krKøb
10EL-NETSALG662,19 kr662,19 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lauritz Knudsen IHC Wireless FUGA Batteritryk 2 Tryk

Lauritz Knudsen

Lauritz Knudsen IHC Wireless FUGA Batteritryk med 2 tryk til trådløs styring af lys og elektrisk udstyr. Batteridrevet med CR2032, 868 MHz.

• ihc wireless
• batteritryk
• trådløs kontakt
• fuga switch
• lauritz knudsen
• lyskontrol
• Smart home automation
• Trådløs batteridrift

Beskrivelse

Lauritz Knudsen IHC Wireless FUGA Batteritryk er en avanceret trådløs kontakt til styring af lys og elektrisk udstyr. Med 2 tryk kan du nemt kontrollere forskellige funktioner via 868 MHz frekvens. Batteritrykket kan programmeres sammen med andre LK IHC Wireless komponenter for avanceret hjemmeautomation. Konstruktionen tillader aktivering fra begge sider, og batteriet (CR2032) holder typisk 5-7 år. Perfekt til moderne hjem hvor fleksibel lyskontrol er ønsket uden kabelføring. Inkluderer tænd/sluk tangent, op/ned tangent og tangentafdækning. IP20 klassificering gør den egnet til indendørs brug.

Specifikationer

frekvens:868 MHz
fugtighed:20-95% ikke kondenserende
ip_klasse:IP20
standards:EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, ETSI EN 300220, ETSI EN 301489
inkluderet:1 tænd/sluk tangent, 1 op/ned tangent, 1 tangentafdækning
temperatur:-5°C til +50°C
modulbredde:1 modul
batterityppe:CR2032 3V knapcelle
batterilevetid:5-7 år (ca. 20000 koblinger)
monteringstype:Dåse eller væg med træskruer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet?

Batteriet (CR2032) holder typisk 5-7 år ved normal brug, svarende til ca. 20000 koblinger ved 20°C.

Kan den monteres uden el-installationer?

Ja, batteritrykket kan monteres direkte på vægen med træskruer eller alternativt limes/klistres fast uden behov for elinstallationer.

Hvilke enheder kan den styre?

Den kan styre alle LK IHC Wireless komponenter og med LK IHC controller kan den integreres i et omfattende hjemmeautomationssystem.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning

PriceData har fulgt prisen på LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 489 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 510 kr.

Den nuværende pris på 512 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for LK IHC Wireless Fuga Batteritryk, 2 slutte, 1 modul, uden afdækning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026512 kr10 kr (2%)
31. mar. 2026502 kr1 kr (0%)
27. feb. 2026501 kr18 kr (3%)
20. feb. 2026519 kr2 kr (0%)
12. feb. 2026521 kr1 kr (0%)
11. feb. 2026520 kr1 kr (0%)
28. jan. 2026521 kr7 kr (1%)
23. jan. 2026528 kr1 kr (0%)
13. jan. 2026527 kr7 kr (1%)
7. jan. 2026520 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret