Gå til hovedindhold

Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort

Pris fra 1.557 krtil 3.014 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.457 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1557 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 90 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.557 kr
Til butik
Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 90 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, fluid dynamic lejekabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 1 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: SP1000P Black
EAN: 4718466019769
Varenr.: 3413783
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - sort
1.599 kr
Til butik
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - sort billede

Produktinformation

Fordele ved SFX strømforsyning til PCLian Li SP1000P er en kompakt SFX strømforsyning på 1.000 W til PC-byggeri, hvor pladsen er begrænset, men ydelsen skal være i top. Den fuldt modulære opbygning gør kabelstyring enkel og pæn i små kabinetter. En 92 mm blæser med FDB-lejer hjælper med at holde støjniveauet lavt under belastning.Ydelse og pålidelighedMed 80 PLUS Platinum, aktiv PFC og en kraftig +12 V-skinne (op til 83,3 A) leverer SP1000P stabil strøm til moderne komponenter. Indbyggede beskyttelser som overstrøm, overspænding, kortslutning og overophedning giver tryg drift i gaming- og arbejdsstationer.Formfaktor: SFXTotal effekt: 1.000 W80 PLUS: PlatinumATX-version: 3.1Formål: PCStøjniveau: 45 dBBlæsere: 1 × 92 mmLejeteknologi: FDBAC-indgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 6 – 12 A+12 V maks. strøm: 83,3 A (kombineret 999,6 W)+3,3 V/+5 V kombineret: 100 W (maks. 20 A hver)+5Vsb: 15 W (maks. 3 A)-12 V: 3,6 W (maks. 0,3 A)Effektfaktor: 0,95Tænd/sluk-knap: JaKabelføring: Fuldt modulær24-pin ATX: Ja (35 cm)CPU 4+4-pin: Ja (45 cm)PCIe 8-pin: 3 stk.SATA-strømstik: 3 stk. (65 cm / 50 cm / 35 cm)Driftstemp.: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 6,35 × 12,5 × 10 cmFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.78g
EAN: 4718466019769
Varenr.: 2105900
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort
1.618 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - sort
1.619 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lian Li SP1000P SFX Platinum Power Supply - 1000 Watt - Black Strømforsygning - GEEKD.dk
2.487 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lian Li SP1000P 1000Watt 80 PLUS Platinum
3.014 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.557 kr1.557 krKøb
2Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.618 kr1.618 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
5Geekd2.487 kr2.487 krKøb
6CompuMail DK3.014 kr3.014 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort

PriceData har fulgt prisen på Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.476 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 2.966 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.455 kr.

Den nuværende pris på 1.557 kr er 37% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Lian Li SP Series Platinum 80 PLUS Platinum-strømforsyning, SFX, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 1.000 Watt, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.557 kr35 kr (2%)
24. apr. 20261.592 kr895 kr (36%)
15. apr. 20262.487 kr247 kr (9%)
14. apr. 20262.734 kr247 kr (10%)
23. feb. 20262.487 kr248 kr (9%)
22. feb. 20262.735 kr248 kr (10%)
13. feb. 20262.487 kr479 kr (16%)
7. feb. 20262.966 kr108 kr (4%)
30. jan. 20262.858 kr73 kr (2%)
29. jan. 20262.931 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret