Gå til hovedindhold

Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified

Pris fra 334 krtil 429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 95 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 334 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HiPower SP-750CM 750Watt
334 kr
Til butik
HiPower SP-750CM 750Watt billede

Produktinformation

HiPower SP-750CM - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 100/240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88882194
EAN: 4260133128484
Varenr.: 999015398
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HiPower SP-750CM - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 100/240 V - 750 Watt - aktiv PFC
370 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - Inter-Tech HiPower SP-750CM 750 W
-9%409 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX - Inter-Tech HiPower SP-750CM 750 W billede

Produktinformation

HiPower SP-750CM - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 100/240 V - 750 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 2.3StrømenhedDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion | 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 8 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strøm | 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbEffektivitet: 866 % ved 50 % ladning84.8% at 20% Load83.3% at full LoadIndgangspænding: AC 100/240 VNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 20 A | +5V - 18 A | +12V - 60 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 2.2 AStrømkapacitet: 750 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Overspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelseKølesystem: 140 mm ventilatorMedfølgende ledninger: Strømkabel | 2 x SATA til Molex-adapterUdstyr inkluderet: KabelbåndProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMål og vægtBredde: 15 cmDybde: 14 cmHøjde: 8.6 cmVægt...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.19g
EAN: 4260133128484
Varenr.: 1810610
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified
414 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - Inter-Tech HiPower SP-750CM 750 W
-9%429 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HiPower SP-750CM 750Watt
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK334 kr334 krKøb
2CS MEGASTORE DK370 kr409 krKøb
3Boligcenter DK409 kr409 krKøb
4Proshop DK414 kr453 krKøb
5Vivas DK429 kr498 krKøb
6Ultrashop429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified i 148 dage. Laveste pris i perioden er 334 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 420 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 385 kr.

Den nuværende pris på 334 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Inter-Tech HiPower SP-750CM Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Not certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026334 kr8 kr (2%)
13. maj 2026342 kr7 kr (2%)
6. maj 2026349 kr8 kr (2%)
29. apr. 2026357 kr40 kr (10%)
28. apr. 2026397 kr1 kr (0%)
18. mar. 2026398 kr3 kr (1%)
14. mar. 2026395 kr3 kr (1%)
13. feb. 2026398 kr3 kr (1%)
12. feb. 2026395 kr3 kr (1%)
10. jan. 2026398 kr13 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret