Gå til hovedindhold

LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

LGEAN: 8806096597057
Pris fra 2.434 krtil 3.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.385 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.433 kr 10. maj

Sammenlign priser på LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2434 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 27G810A-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.434 kr
Til butik
LG UltraGear 27G810A-B 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27G810A-B.AEU
EAN: 8806096597057
Varenr.: 1003810454
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraGear 27G810A - 3840x2160 (4K) - 180Hz - IPS
2.668 kr
Til butik
27" LG UltraGear 27G810A - 3840x2160 (4K) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

LG UltraGear 27G810A monitor leverer skarpe 4K-detaljer og flydende gameplay til kompetitivt gameplay og immersive PC- og konsolopsætninger, med IPS-billeder for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; DisplayHDR 400; Flicker Safe; Reader Mode; Smart Energy Saving; USB 3.0 hub Dens responsive ydeevne, adaptive sync-understøttelse og ergonomiske standerjusteringer hjælper med at bevare komfort og klarhed under lange sessioner, samtidig med at bevægelser forbliver flydende og farver stabile.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27G810A-B.AEU
EAN: 8806096597057
Varenr.: 3447951
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort
2.758 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27G810A-B 27" 4K IPS gaming-skærm - 180 Hz, 1 ms, sort
-16%3.799 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27G810A-B 27" 4K IPS gaming-skærm - 180 Hz, 1 ms, sort
-15%3.819 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.434 kr2.434 krKøb
2Proshop DK2.668 kr2.668 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.758 kr2.758 krKøb
4Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
5Vivas DK3.819 kr5.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort i 159 dage. Laveste pris i perioden er 2.433 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 3.257 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.847 kr.

Den nuværende pris på 2.434 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for LG UltraGear 27G810A-B - LED-skærm - gaming - 27 - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.434 kr11 kr (0%)
2. jun. 20262.445 kr22 kr (1%)
1. jun. 20262.467 kr33 kr (1%)
20. maj 20262.500 kr189 kr (7%)
19. maj 20262.689 kr19 kr (1%)
16. maj 20262.670 kr237 kr (10%)
10. maj 20262.433 kr49 kr (2%)
3. maj 20262.482 kr51 kr (2%)
26. apr. 20262.533 kr52 kr (2%)
19. apr. 20262.585 kr54 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret