Gå til hovedindhold

LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096597187
Pris fra 1.340 krtil 2.019 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 679 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.299 kr 11. apr.

Sammenlign priser på LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1340 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz
1.340 kr
Til butik
LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27G610A-B - G6 Series - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 200 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27G610A-B.AEUQ
EAN: 8806096597187
Varenr.: 1003669146
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraGear 27G610A-B - 2560x1440 (QHD) - 200Hz - IPS
1.381 kr
Til butik
27" LG UltraGear 27G610A-B - 2560x1440 (QHD) - 200Hz - IPS billede

Produktinformation

LG UltraGear 27G610A-B monitor leverer højhastigheds gaming-performance og præcise farver med et IPS-panel for jævn, immersiv oplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 200Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; DisplayHDR 400; Flicker Safe; Reader Mode; Black Stabilizer Responsiv ydeevne, DisplayHDR-understøttelse og ergonomiske justeringsmuligheder hjælper med at opretholde komfort og forbedre sigtbarheden i skiftende lysforhold til længere, mere fokuserede gaming- og multimediesessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27G610A-B.AEUQ
EAN: 8806096597187
Varenr.: 3429018
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LG 27" UltraGear gamingskærm 27G610A
1.490 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraGear 27G610A-B 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz
1.719 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27G610A-B 27" QHD IPS gaming skærm - 200 Hz, 1 ms, sort
-13%1.999 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27G610A-B 27" QHD IPS gaming skærm - 200 Hz, 1 ms, sort
-13%2.019 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.340 kr1.340 krKøb
2Proshop DK1.381 kr1.381 krKøb
3Komplett DK1.490 kr1.490 krKøb
4Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr3.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.299 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.913 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.475 kr.

Den nuværende pris på 1.340 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for LG UltraGear 27G610A-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.340 kr42 kr (3%)
25. maj 20261.382 kr20 kr (1%)
16. maj 20261.402 kr47 kr (3%)
11. maj 20261.449 kr47 kr (3%)
10. maj 20261.402 kr35 kr (2%)
9. maj 20261.437 kr53 kr (4%)
7. maj 20261.384 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.383 kr107 kr (7%)
3. maj 20261.490 kr108 kr (8%)
2. maj 20261.382 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret