Gå til hovedindhold

Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB

LexarOptiske drevEAN: 0843367133031
Pris fra 2.561 krtil 7.278,92 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 4.717,92 kr (65% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2561 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)
2.561 kr
Til butik
Lexar - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar Media
Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: LSL500X002T-RNBNG
EAN: 0843367133031
Varenr.: 20689401
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lexar SL500 2TB USB 3.2 Gen 2x2
2.899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lexar Ssd Sl500 2tb Usb-c Sort
5.124 kr
Til butik
Lexar Ssd Sl500 2tb Usb-c Sort billede

Produktinformation

Hurtige dataoverførselshastigheder på op til 2000 MBps læsning. Højhastigheds USB 3.2 Gen 2x2 interface med USB-C. Stor kapacitet på 2 TB til omfattende lagringsbehov. Ultra-bærbart design, der kun vejer 43 gram. Elegant sort SSD med sikker 256-bit AES-kompatibilitet. Inkluderer USB-C-kabel for nemheds skyld. Langtidsholdbar pålidelighed med 5 års begrænset garanti.

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: LSL500X002T-RNBNG
EAN: 0843367133031
Varenr.: 5020002124
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB
7.278,92 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.561 kr2.561 krKøb
2CompuMail DK2.899 kr2.899 krKøb
3Dustin DK5.124 kr5.210,25 krKøb
4MAXiPRO7.278,92 kr7.278,92 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB

PriceData har fulgt prisen på Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.652 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 7.196,13 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.654 kr.

Den nuværende pris på 2.561 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Lexar SSD SL500 / USB3.2 Gen2x2 up to R2000/W1800 - 2TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.561 kr114,94 kr (4%)
26. apr. 20262.675,94 kr3,09 kr (0%)
25. apr. 20262.679,03 kr3 kr (0%)
15. apr. 20262.682,03 kr11,1 kr (0%)
26. mar. 20262.693,13 kr113,13 kr (4%)
23. mar. 20262.580 kr3.752,95 kr (59%)
16. mar. 20266.332,95 kr863,18 kr (12%)
7. mar. 20267.196,13 kr2.829,75 kr (65%)
6. mar. 20264.366,38 kr1.925,38 kr (79%)
21. feb. 20262.441 kr93 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret